Ударно начало за ПСЖ (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен започна новия сезон в Лига 1 с убедителна домакинска победа с 3:0 над Ним. Парижани не бяха затруднени особено от съперника си и стигнаха до победата с голове на Единсон Кавани от дузпа, Килиан Мбапе и Анхел Ди Мария.

Резултатът беше открит от Кавани в 24-тата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на бранител на гостите. В 56-тата минута Мбапе удвои преднината на домакините, а крайното 3:0 бе оформено от Анхел Ди Мария в 69-ата минута след подаване на Мбапе.

С успеха Пари Сен Жермен излезе начело в класирането с еднаква голова разлика с Лион, който в петък победи с 3:0 Монако.

Мбапе има вече 21 гола в Лига 1 през календарната година - изравнено най-добро постижение в първенствата от топ с Лионел Меси.