Фаворитите без грешка на старта за Купата на Германия

Без изненада завършиха първите три срещи на старта на турнира за Купата на Германия, след като фаворитите взеха своето срещу по-непретенциозни съперници.
Борусия Дортмунд очаквано нямаше никакви трудности срещу третодивизионния Юрдинген, като спечели с 2:0. Първото полувреме завърши без голове, като футболистите на треньора Люсиен Фавр направиха няколко пропуска. Малко след почивката капитанът Марко Ройс откри, а Пако Алкасер оформи крайния резултат от пряк свободен удар в 70-ата минута.
В друг мач от петък Нюрнберг надви като гост с 1:0 Инголщад. Успехът не дойде лесно за гостите, които стигнаха до успеха едва в 87-ата минута, когато се разписа Никола Доведан.
В третата среща от програмата Борусия Мьонхенгладбах победи като гост Зандхаузен, като победното попадение отбеляза Маркус Тюрам в 19-ата минута. За младежкия национал на Франция, който е син на легендата Лилиан Тюрам, това бе официален дебют за Борусия, където премина от Гинган за около 10 милиона евро.