Летящ старт на Ливърпул, контузия на Алисон (видео)

Ливърпул стартира новия сезон в първенството на висока скорост. Отборът на Юрген Клоп отнесе Норич с 4:1 на "Анфийлд" в първия мач от новата кампания на английското първенство. Мърсисайдци отбелязаха всичките си попадение през първото полувреме. Резултатът бе открит след автогол на Грант Хенли. Мохамед Салах, Върджил ван Дайк и Дивок Ориги се разписаха преди почивката. Гостите стигнаха до почетен гол, дело на Теему Пуки, в 64-ата минута.

Единствената лоша новина за Ливърпул бе контузията на вратаря на тима Алисон. Бразилецът получи травма през първата част при едно изпълнение на аут. Така още в първия мач от първенството дебют направи привлечения преди няколко дни Адриан.

"Червените" показаха, че са напълно готови за началото на Висшата лига и за нова битка за челните места. Норич пък остави добри впечатления с откритата си игра, но тя допринесе и за допуснатите голове.

Ливърпул започна в типичния си стил домакинството на Норич, като опита да притисне съперника от началото. Още в седмата минута "червените" поведоха. Дивок Ориги проби отляво и центрира, а Грант Хенли отклони топката към собствената си мрежа. Сякаш нещата се развиваха по план за мърсисайдци, но защитата на домакините на два пъти позволи на Норич да я пробие и да стигне до удар. И двата пъти Щиперман стреля неточно, като в 11-ата минута той бе изведен на отлична позиция от Пуки.

Гостите не бяха дошли на "Анфийлд", за да играят глуха защита, а използваха всяка възможност, за да атакуват. Теему Пуки бе сред най-активните и на няколко пъти създаде проблеми на отбраната на Ливърпул.

Изнасянето напред от страна на Норич обаче даваше повече пространства за офанзивните футболисти на "червените" и в 19-ата минута те стигнаха до втори гол. След няколко рикошета топката се озова във Фирмино в наказателното поле. Бразилецът пусна към Салах и египтянинът откри головата си сметка още в първия мач.

Вторият гол не притесни гостите и те продължиха да атакуват, като стигнаха до няколко добри ситуации. При най-доброто положение Алисон отрази удар на Щиперман. Тимът на Юрген Клоп бе далеч по-ефективен и при почти всяка атака стигаше до опасност. След ъглов удар в 28-ата минута Върджил ван Дайк засече топката и я заби в мрежата за 3:0.

След това попадение публиката вече очакваше разгром, а малко по-късно страхотно изпълнение на Фирмино не завърши с гол само поради отличната изява на Тим Крул. Вратарят отрази удара от воле на бразилеца.

Доброто настроение на феновете на мърсисайдци бе помрачено за известен период от вратаря на домакините. Алисон се контузи при изпълнение на аут и бе заменен от привлечения преди няколко дни Адриан. Испанецът направи своя дебют за тима много по-рано от предвиденото.

Ситуацията обаче не спря устрема на "червените" и малко преди почивката и Дивок Ориги се разписа. Белгиецът получи великолепно подаване от Александър-Арнолд и с глава насочи топката покрай Крул.

Въпреки сериозната преднина, Ливърпул нямаше намерение да намалява темпото след почивката и започна втората част вихрено. Ориги проби отляво и насочи топката към точката на дузпата, Фирмино я остави и тя стигна до Хендерсън на прекрасна позиция. Капитанът на домакините стреля, но Крум успя да избие в гредата. Секунди по-късно топката се озова във Фирмино на два метра от голлинията. Бразилецът обаче бе с гръб към вратата и опитът му завърши с това, че кълбото мина покрай гредата.

Атаките към вратата на Норич не спираха, а гостите нямаха отговор на темпото и агресията на съперника. Александър-Арнолд и Фабиньо пробваха изстрели, а Салах бе близо до петия гол в мача.

След час игра последна добър период за Норич. След страхотен удар на влезлия като резерва Лайтнер топката се отби от гредата, а в 64-ата минута гостите стигнаха заслужено до почетно попадение. Теему Пуки отбеляза първия си гол във Висшата лига. Малко по-късно в игра за "канарчетата" се появи Онел Ернандес, който стана първият кубинец, записал мач в елита на английското първенство.

Тимът на Клоп бе намалил темпото за известен период, но го вдигна с влизането на Садио Мане. Сенегалецът, който започна тренировки преди няколко дни, се включи на скорост и на няколко пъти развинти защитата на съперника, но до гол не се стигна. До края “червените“ имаха още една добра възможност, но удар от фаул на Александър-Арнолд бе отразен от Крул.

ЛИВЪРПУЛ - НОРИЧ 4:1
1:0 - Ханли (7-авт)
2:0 - Салах (19)
3:0 - Ван Дайк (28)
4:0 - Ориги (42)
4:1 - Пуки (64)