Байерн вкара 23 гола на аматьори

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен записа повече от впечатляващ резултат във вчерашната си контрола срещу аматьорския местен отбор Ротах-Егерн. Баварците надделяха с 23:0, след като преди година победиха същия съперник с 20:2.

Съпротивата на аматьорите издържа едва до 6-ата минута, когато Ренато Санчес откри резултата, който до почивката беше 11:0. С най-много попадения се отличи Корентен Толисо, който се разписа 4 пъти в 4 поредни минути. Роберт Левандовски и Отши Врид пък вкараха по три гола. Рекордното попълнение на Байерн Люка Ернандес се появи след почивката и така записа своя дебют за клуба, след като досега лекуваше контузия. В понеделник отборът гостува на Енерги Котбус в първия кръг на Купата на Германия.

БАЙЕРН МЮНХЕН - РОТАХ-ЕГЕРН 23:0