Десетима от Локо (Пд) загубиха от Страсбург, съдия ощети "смърфовете" (видео+снимки)

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна поражение от Страсбург в домакинския си мач на "Лаута" от третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Смърфовете" отстъпиха с 0:1, след като играха повече от 80 минути с човек по-малко заради червения картон на Йосип Томашевич. Гостите поведоха с гола на Стефан Митрович (11), а пловдивчани могат да имат сериозни претенции към съдийството на португалеца Жоао Пиньеро, който не отсъди дузпа за игра с ръка на Мартен в наказателното поле в 32-ата минута. В 42-ата гол на Ален Ожболт бе отменен правилно заради засада.

99 Локомотив (Пловдив) - Страсбург

Локомотив имаше два коза в ръкава си. Първият бе публиката, която подкрепяше отбора от първата до последната минута. Вторият бе надеждата, че френският тим може да подцени този мач. Вече стана ясно, че Лига Европа не е особен приоритет за Страсбург, който игра с доста резерви в миналия кръг срещу Макаби (Хайфа).

99 Локомотив (Пловдив) - Страсбург 99 Локомотив (Пловдив) - Страсбург

Добрата новина в лагера на “смърфовете” бе, че отборът няма контузени и наказани играчи преди днешния мач. Стивън Езе и Давид Малембана трябваше да бъдат внимателни днес, защото висяха с картони и при ново наказание, можеха да пропуснат реванша.

Локо (Пд) отговори с опасен удар на Анте Аралица в 20-ата минута, който Селс успя да избие в ъглов удар. От последвалия корнер "смърфовете" можеха да заличат изоставането си в резултата.

Центрирането към втора греда намери Петър Витанов, който игра с глава. В наказателното поле на гостите настъпи хаос, от който Ален Ожболт можеше да се възползва, но ударът му отблизо бе отразен от Селс. С човек по-малко Локо (Пд) изглеждаше по-организираният отбор на терена и създаде още една опасност пред вратата на французите.

Капитанът Димитър Илиев успя да влезе в наказателното поле и да шутира, но ударът му срещна тяло на защитник и излезе в корнер. В 31-ата минута удар на Сисоко от състава на гостите премина покрай лявата греда на Луков. В 35-ата Белегард бе намерен напълно непокрит пред наказателното поле, но ударът му прелетя над напречна греда. Две минути по-късно футболистите на Локо (Пд) имаха претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка на защитник. При центриране от статично положение Димитър Илиев пробва да играе с топката, но вместо това я пропусна, а впоследствие останаха съмнения дали Мартен игра правомерно в ситуацията. В 42-ата минута пробив на Бирсент Карагарен от десния фланг завърши с центриране по земя в наказателното поле, а там Ален Ожболт протегна крак и отбеляза. Страничният съдия вдигна флага си, с която маркира засадата на нападателя, а решението му предизвика освиркванията на публиката на "Лаута".
Второто полувреме започна силно за Локо и още в 47-ата минута пред Димитър Илиев се откри възможността да стреля фронтално към вратата. Ударът на капитана обаче прелетя над напречната греда, за радост за френския тим. Опасна атака в 62-ата минута можеше да завърши с втори гол във вратата на Локомотив. Центриране от десния фланг намери Да Коста между централните защитници на "смърфовете", но Луков успя да улови силния удар на нападателя. В 69-ата минута футболистите на Страсбург разиграха бързо пред наказателното поле на пловдивчани. Топката попадна в Белегард, който стреля силно над вратата. Последва нов силен шут по посока вратата на Локомотив, този път на Симакан, който отново излезе в аут. В следващите минути домакините опитваха по всякакъв начин да търсят Анте Аралица в предни позиции, а в действията на французите се виждаше леко отпускане и грешки. В 86-ата минута Бирсен Карагарен направи феноменален пропуск от два метра. Димитър Илиев преодоля защитник на аутлинията и пусна подаване към свободния Карагарен. Крилото стреля от движение, но над вратата, като пропусна добра възможност да донесе равенството на своя тим. Две минути по-късно и гостите направиха срамен пропуск, като този пък Людовик Айорке не успя да преодолее Луков, останал очи в очи с вратаря. Нападателят получи и втори шанс да вкара, но този път Дейвид Малембана изчисти от голлинията.

Това бе и последното положение в мача, а Локомотив допусна поражение с много мъжка игра, която дава надежди на феновете на тима преди реванша във Франция след седмица.
ЛОКОМОТИВ - СТРАСБУРГ 0:1
0:1 Стефан Митрович (11)