Азар се отпуши и с красив гол донесе победа за Реал Мадрид в Австрия (видео)

Отборът на Реал Мадрид победи като гост Ред Бул Залцбург с минималното 1:0 в приятелска среща. Единственото попадение отбеляза Еден Азар (19'), който се разписа за първи път с екипа на тима в шестата контрола на мадридчани с негово участие.

Както се очакваше, Зинедин Зидан промени схемата си на игра за този мач, като тя е 3-5-2. Най-вероятно това беше с цел Еден Азар да бъде изпробван на нова позиция, след като белгиецът не впечатли с изявите си в предишните мачове от предсезонната подготовка на тима. Именно той беше партньор на Карим Бензема в атака тази вечер. Тримата в защита пък бяха капитанът Серхио Рамос, Рафаел Варан и новото попълнение Едер Милитао.

Въпреки че австрийското първенство вече започна, Залцбург излезе с голяма част от титулярите, които бяха използвани в двата шампионатни мача на отбора. Сред тях бяха и двама от голмайсторите на “биковете” - Такуми Минамино и Ерлинг Хааланд.

Двата тима започнаха мача предпазливо, като първата опасност пред една от двете врати дойде в 13-ата минута. Тогава Станкович изби удар на Бензема от близко разстояние. Така дойде 19-ата минута, когато Азар вкара първия си гол за Реал Мадрид в шестия си приятелски мач с екипа на отбора. Това той стори с мощен шут извън наказателното поле. Домакините можеха да изравнят още в 26-ата минута, когато Минамино беше оставен непокрит на няколко метра от вратата, но изстрелът му мина встрани от нея. В 39-ата Азар имаше възможност да се разпише за втори път в мача, след като преодоля противников защитник и се оказа сам срещу Станкович, но ударът му беше спасен от вратаря.
На почивката австрийците направиха 10 промени и така излязоха в почти изцяло нов състав за втората част. Тя също започна тихо до 59-ата минута, когато играчите на Залцбург организираха опасна атака, но влезлият като резерва Дака пресили удара си и топката прелетя над вратата. В 68-ата влезлият като смяна Карлос Мигел спаси опасен шут на Бензема. В 84-ата минута Федерико Валверде по чудесен начин изведе появилия се на мястото на Азар Лука Йович, но стражът на Залцбург изби неговия изстрел. До края на мача Реал запази крехката си преднина и така си тръгна от Австрия с успех.

РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ - РЕАЛ МАДРИД 0:1

0:1 Азар (19')