Националът Симеон Славчев започна като титуляр и игра цял мач при победата на Карабах  с 2:1 срещу Апоел в Никозия в първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Успехът като гост прави тима от Азербайджан явен фаворит за класиране в следващата фаза.
Славчев беше единствената промяна в стартовия състав на Карабах спрямо предишния мач на отбора, като замени получилия контузия Филип Озобич.

И трите попадения в мача паднаха след почивката. Махир Емрели откри за Карабах в 54-ата минута, резервата Магай Гай вкара минута след влизането си в игра в 68-ата минута. В последните секунди на мача попадение на Йоргос Меркис върна надеждите на домакините.
"Поздравявам футболистите за играта и победата, но нищо не е свършило преди реванша в Баку", предупреди треньорът на Карабах Гурбан Гурбанов.