Объркване в мача на Григор срещу Вавринка

Снощи Григор Димитров записа поредната си загуба от Стан Вавринка. Хасковлията загуби с 4:6, 4:6 още в първи кръг на турнира "Мастърс" 1000 в Монреал, Канада. Това бе четвърта поредна и общо шеста загуба от швейцареца.

Доста любопитен момент се случи в първия гейм на втория сет на мача. Тогава Григор сервираше и при резултат 40:30 в негова полза изкара една топка в аут. Българинът реши да оспорва съдийското отсъждане, но и ястребовото око показа, че топката не е попаднала в корта. Вместо геймът да продължи при резултат 40:40, Димитров седна на стола, а съдията отсъди гейм в полза на Вавринка.

Така и не стана ясно дали българинът предаде сам гейма, ядосан от своята грешка, или преди това резултатът е бил обявен грешно и е бил 30:40. По-скоро съдията бе объркал резултата на един етап в гейма, защото и двамата тенисисти не реагираха на случилото, а приеха, че геймът е приключил. Объркването започна при 15:15, когато Вавринка прати топка на линията, за която Григор се усъмни. Точката сякаш бе за швейцареца, но бе изписана за българина.