Петричев: Пускаме жалба срещу съдийството

Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев обяви, че клубът ще подаде жалба срещу съдийството на Станислав Тодоров в равенството 1:1 с Локомотив (Пловдив) от 4-ия кръг на efbet Лига. Опитният рефер даде дузпа през първото полувреме на "орлите", която беше пропусната от Дан Битон, но в 57-ата минута при резултат 0:0 не отсъди втора в полза на шампионите след нарушение на Карагарен.

"Лудогорец никога не се задоволява с равенство. Смятам, че изпуснахме две точки и можем да съжаляваме. Като цяло обаче стана хубав мач. Това коментирахме с колегите от спортно-техническия щаб. Двата отбора играха с едно наум за мачовете си в четвъртък. Ние от доста години играем такъв ритъм, като това не е нещо ново за нас. Общо взето можем да съжаляваме, тъй като повече заслужавахме победата.

99 Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 1:1

Локомотив не е черна котка на Лудогорец. Този отбор е традиционно неудобен за нас. Той е съставен от борбени момчета, когато дадеш битка можеш да вземеш нещо от по-силните. Поздравления за Локомотив и това,  което правят през този сезон. При тях виждам едно приповдигнато настроение. Радвам се, това е хубаво. Аз съм го изпитвал много пъти тази емоция. Желая им успех.

Ние ще си извадим поуки, като планираме да пуснем жалба срещу съдийството в този мач. Защото смятам, че ако беше свирена втората дузпа, която е чиста според колегите от спортно-техническия щаб, които ме уверят в това, ще подадем жалба. Това е една от основните причина да загубим две точки в Пловдив", коментира Петричев.