ЦСКА-София ще прави трети опит за първа победа у дома

Последната седмица донесе радостни емоции на "червените" фенове. Техният любим отбор записа първи успех в първенството, правейки обрат от 0:1 до 2:1 срещу Славия, а няколко дни по-късно дойде и драмата с дузпи в Осиек, пратила "червените" в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Сега на дневен ред отново е първенството. Довечера на "Българска армия" пристига Ботев (Враца) и тимът на Люпко Петрович ще се опита да постигне първа шампионатна победа на собствен терен, след като взе само точка от домакинствата на Етър и Черно море.

Напълно логично е да се очаква, че част от титулярите на ЦСКА-София ще получат почивка след изтощителната 120-минутна битка в Хърватия. Това важи най-вече за капитана Николай Бодуров, Жанио Бикел и Тиаго Родригес, които хвърлиха много сили в четвъртък. Възмножо е на пейката да остане и Али Соу.

В стартовия състав ще се завърне възстановеният Евандро, а Греъм Кери ще помага на Диего Фабрини в изграждането на атаките на "червените". Тримата централни защитници ще са Нуно Томаш, Божидар Чорбаджийски и новото попълнение Раул Албентоса. Включилият се като резерва срещу Осиек Иван Турицов ще започне от първата минута. Младокът ще покрива целия десен фланг, а отляво ще се разчита на Петър Занев.

Ботев (Враца) е далеч от най-добрата си форма и в миналия кръг понесе тежка домакинска загуба с 1:4 от Локомотив (Пловдив). Освен това, отборът има и кадрови проблеми. Аут за мача заради контузии са Симеон Мечев и Ангел Лясков, който е собственост на ЦСКА-София. Апостол Попов също не е в оптимално състояние, но се очаква да излезе на инжекции. В двубоя няма да вземе участие Илия Миланов, който е наказан.

В исторически план врачани имат само 4 победи от общо 58 мача за първенство срещу "червените". Две от тези победи са като гост. В момента "армейците" са в серия от 16 поредни победи срещу този съперник.

Срещата таази вечер започва в 18:45 часа, а съдия ще е Георги Давидов.