Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Монтана матира Хебър

Отборът на Монтана спечели гостуването на Хебър (Пазарджик) с 3:1 в мач от 3-ия кръг на Втора лига. Тимът на Владимир Иванов-Фугата демонстрира, че е по-обигран и по-опитен, реализирайки своите шансове в ключовите моменти. Попаденията за победителите отбелязаха Атанас Илиев (42), Николай Цветков (54) и Николай Минков (62), докато Тодор Чаворски беше точен в 50-ата минута за моментното 1:1. Така "зелените", които нямаха допуснат гол до този момент в първенството, записаха първо поражение. Монтанци пък с втория си пореден успех се изкачиха на второ място със седем точки. Завърналият в професионалния футбол след 12-годишна пауза състав на Хебър остана с шест точки.

Ники Митов отново заложи на 3-5-2, като пред Петър Дебърлиев в отбрана действаха младият Томислав Папазов, Асен Георгиев и Димитър Везалов. Цветелин Тонев и Божидар Васев бяха външните халфове, докато капитанът Янко Ангелов, Адриан Краев и Георги Андонов бяха зад Тодор Чаворски и Даниел Пехливанов.

Фугата остана верен на схемата 4-2-3-1. Пред Васил Симеонов в отбрана започнаха Васил Христов, Иван Михов, Костадин Гаджалов и Преслав Петров. Димитър Илиев и Владимир Айтов бяха опорните полузащитници, а Тони Тасев, Николай Цветков и Николай Минков действаха зад Атанас Илиев.

Пред пълните трибуни на градския стадион в Брацигово играчите на Николай Митов бяха по-активни през първата част, но Чаворски и Пехливанов пропуснаха добри възможности. Малко преди края на полувремето голмайсторът на гостите Атанас Илиев беше точен. Таранът беше намерен с центриране отляво на Тони Тасев, който тормозеше през цялото време Томислав Папазов. Илиев спря топката между Асен Георгиев и Димитър Везалов, след което без проблем се разписа. Попадението е второ за сезона за голаджията на Монтана.

На трибуните присъстваха собственикът на Царско село Стойне Манолов, както и селекционерът на младежкия национален отбор Александър Димитров.

Втората част започна с натиск на "зелените", което даде резултат в 50-ата минута. Тогава Чаворски беше точен с глава за 1:1. Юношата на Левски също вкара своя втори гол в тази кампания, като се разписа и при първото домакинство на тима при успеха с 3:0 над Спартак (Плевен). Хебър тръгна да обръща резултата, но Краев пропусна да овладее едно подаване и да донесе пълен обрат.

В 54-ата минута обаче Николай Цветков попари защитата на домакините, която изпитваше сериозни трудности в този мач. Бившият играч на ЦСКА стреля, вратарят Дебърлиев изби, а при добавката Демона вкара за 1:2. Няколко минути след това Николай Минков шокира хебърци с трето попадение. Крилото беше изведен зад защитата и също отбеляза дебютното си попадение за Монтана.

По-опитният състав на Монтана започна да контролира мача и записа важна победа по пътя към efbet Лига, докато около 1300 фенове останаха разочаровани от поражението, а близо 40 привърженици пристигнали от Монтана изпратиха играчите си с аплодисменти.

Следващият кръг Хебър гостува на Поморие, а Монтана приема лидера ЦСКА 1948.

Хебър - Монтана 1:3

0:1 Илиев (42)

1:1 Чаворски (50)
1:2 Минков (54)
1:3 Цветков (62)