ЦСКА 1948 се качи на върха във Втора лига след здрава битка със Спартак (Варна)

ЦСКА 1948 оглави еднолично класирането във Втора лига след здрава битка и трудна домакинска победа с 2:0 над Спартак (Варна) в мач от третия кръг на първенството. Андон Гущеров откри резултата след точно изпълнение на дузпа в 41-ата минута, а Тони Иванов вкара втори гол пет минути преди края на редовното време.

Двата отбора си размениха и по една греда.

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на гостите, когато Тони Иванов стреля от пряк свободен удар, но над вратата. В 15-ата минута Ивайлов навлезе в наказателното поле на варненци и шутира, но и той изпрати топката над напречната греда. Две минути по-късно Ивайлов отново стреля, този път извън границата на наказателното поле, но в аут. В ответната атака Румен Николов отправи първия точен шут в мача, но той не затрудни вратаря на домакините Михайлов.

В 33-ата минута ЦСКА 1948 изпусна най-чистото положение до този момент. Шопов изведе Гущеров сам срещу вратаря, но нападателят не успя да реализира, стреляйки в Иванов. Топката попадна в Сашо Александров, който нацели напречната греда, след което стражът на гостите я улови.

79 ЦСКА 1948 - Спартак (Варна)

В 39-ата минута червените получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Шопов. Гостите от Варна оспорваха решението на съдията близо две минути, а след като протестът им приключи, Гущеров вкара с изстрел в левия ъгъл за 1:0.

До краяна полувремето Иво Иванов центрира към Николов, който стреля с глава, но твърде слабо и Михайлов улови.

В 53-ата минута домакините пропуснаха отличен шанс да удвоят. Тони Иванов се пребори със защитник, нахлу в наказателното поле, но останал очи в очи с Иванов стреля в тялото на вратаря.

Пет минути по-късно Спартак като по чудо не изравни. Лошо избита от червената защита топка попадна в краката на Иван Кирев, който шутира от границата на наказателното поле в лявата греда.

След тази ситуация ЦСКА 1948 натисна по-сериозно своя съперник. В 79-ата минута Денислав Александров бе близо до попадение, но стреля покрай вратата. Само 120 секунди по-късно Шопов изведе Александров, който центрира успоредно на голлинията, но сантиметри не достигнаха на Гущеров да отбележи.

В 85-ата минута домакините вкараха втори гол. Янко Сандански проби отляво и центрира към Тони Иванов, който с добър изстрел от 11 метра покачи на 2:0.

В 90-ата минута варненци можеха да върнат едно попадение след грешка на червената отбрана, когато Георги Колев излезе сам срещу Михайлов, но стреля в тялото на вратаря.

Така ЦСКА 1948 постигна трета поредна победа и с пълен актив от 9 точки оглавиха еднолично класирането във Втора лига. Спартак (Варна) пък загуби трети пореден двубой без да отбележи гол и в момента заема последното място в групата.

ЦСКА 1948 - СПАРТАК (ВАРНА) 2:0

1:0 Андон Гущеров 41 д.
2:0 Тони Иванов 85