Дузпи донесоха успеха на Ман Юнайтед срещу Милан

Манчестър Юнайтед надделя над Милан в последната си контрола преди началото на сезона. “Червените дяволи” спечелиха с 5:4 при дузпите в среща от "Интернешънъл Чемпиънс Къп", играна в Кардиф. Двубоят завърши 2:2 в редовното време. Синът на Паоло Малдини Даниел пропусна решителна дузпа, която позволи на новото попълнение на Юнайтед Даниел Джеймс да донесе успеха на англичаните.

След пет поредни победи в контролите отборът на Солскяер донякъде разочарова феновете си, но треньорът очаква нови попълнения до мача с Челси след седмица. Рашфорд откри резултата в 14-ата минута, но след 20-ата минута Милан пое инициативата и имаше предимство. Сусо изравни с хубав удар в 26-ата минута, а "росонерите" поведаха след автогол на Линдельоф след почивката. Влезлият като резерва Джеси Лингард направи 2:2 и се стигна до дузпи.

От самото начало "червените дяволи" контролираха събитията на терена. Те първо пробваха да тестват Донарума с далечни удари. Перейра стреля неточно, а след удар на Рашфорд вратарят трябваше да се намесва. Английският национал откри резултата в 14-ата минута. Той получи извеждащо подаване от Матич по лявото крило, навлезе към наказателното поле и с нисък удар прати топката в мрежата. Рикошет в бранител на италианците не остави никакви шансове на Донарума.

Англичаните имаха сериозно предимство от началото на срещата, но в средата на първата част допуснаха изравняване. Великолепен удар на Сусо от дистанция не остави шансове на Де Хеа. В този период “росонерите” се активизираха, като започнаха да играят много по-често с топката.

До края на полувремето Милан беше отборът с по-ясна идея какво да прави на терена. В 39-ата минута Сусо можеше да стигне до втори гол. Испанецът центрира към Пьонтек. Полският нападател не успя да засече топката, но тя отиваше към мрежата преди Де Хеа да се направи отлично спасяване. Вратарят на Ман Юнайтед трябваше да спасява тима си и малко преди почивката, когато Пьонтек се опита да го прехвърли с елегантен удар.

Тимът на Солскяер започна на високо темпо второто полувреме, с висока преса и агресивни действия. От халфовата линия обаче не идваха много идеи, а Милан можеше да стигне до второ попадение в 50-ата минута. Сусо залъга защитата на съперника, че ще стреля, но пусна топката към Пьонтек. Полякът бе изведен на отлична позиция, но се поколеба и стреля слабо.

След час игра "росонерите" поведоха в резултата с известна доза късмет. Центриране на Сусо мина през няколко футболисти и в крайна сметка топката се отклони от главата на Линдельоф и се озова в мрежата зад Де Хеа. Попадението не бе голяма изненада на фона на отлично организираната игра на Милан в този период от срещата.

Солскяер направи няколко промени, като в игра се появиха новото попълнение Даниел Джеймс, Ашли Йънг, Фред, Туанзебе и Лингард. В 70-ата минута Люк Шоу отправи хубав удар, но топката мина покрай вратата. Малко по-късно Манчестър Юнайтед изравни. Лингард получи топката от Марсиал, освободи си пространство и с диагонален изстрел преодоля влезлия като резерва Пепе Рейна. Марко Джампаоло смени почти целия си тим, като в следващите минути нямаше положения. В самия край “червените дяволи“ получиха шанс да решат мача в редовното време след нарушение срещу Джеймс на границата на наказателното поле. Фред обаче стреля неточно.

МАН ЮНАЙТЕД - МИЛАН 2:2 (5:4 при дузпите)
1:0 - Рашфорд (14)
1:1 - Сусо (26)
1:2 - Линдельоф (60-авт)
2:2 - Лингард (72)