България отново загуби, но спечели сърцата на всички (видео+галерия)

Националите на България по баскетбол в колички завършиха дебютното си участие на Европейско първенство на шеста позиция. Водените от Владимир Искров състезатели отстъпиха с 38:61 на Ирландия в срещата за пето място и така останаха предпоследни в Дивизия С. За пореден двубой нашите момчета бяха подкрепяни от пълни трибуни в зала “Триадица” и въпреки поражението заслужават адмирации за сърцатата и всеотдайна игра, която показаха в първото си официално състезание.

32 България - Ирландия

Българските баскетболисти приключват с една победа в общо четири двубоя. Те победиха Унгария в първия си двубой, а след това отстъпиха последователно на Чехия, Португалия и сега на Ирландия.

Първата четвърт за пореден мач не бе най-силна за българите, които реализираха едва една точка в началните пет минути и изоставаха с 1:12 в средата на встъпителния период. До края националите все пак намериха ритъма си в атака и вкараха още 10 точки, но изоставаха с 11:22 след 10 минути в зала “Триадица”.

Втората част бе по-нискорезултатна, но отново отиде на сметката на Ирландия. Двата тима реализираха общо 21 точки в десетте минути преди почивката, а в средата на двубоя “лъвовете” губеха с 16 точки - 19:35.

Ирландците контролираха изцяло случващото се на терена и след подновяването на играта, а България трудно се противопостяваше на съперника. Преди последната десетка нашите бяха на 17 точки от гостуващия тим - 30:47.

В последната четвърт разликата в полза на гостите продължи да расте, за да се стигне до финален резултат от 38:61, отредил на България предпоследно място в крайното класиране.

Мартин Иванов и Георги Иванов вкараха по 13 точки за България, докато за Ирландия най-резултатен бе Джеремая Хегърти с 18.