Гент загуби в Румъния, но стигна до мачове с новия "син" кошмар

В мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа Виторул (Констанца) победи с 2:1 Гент, но отпадна от турнира. Белгийците бяха спечелили първия двубой с впечатляващия резултат 6:3 и днес не допуснаха изненада. В следващия кръг те ще се изправят срещу АЕК Ларнака, който тази вечер разгроми Левски с 4:0 насред София.

Мачът започна по-добре за Гент и пред вратата на домакините имаше няколко опасни положения. В 38-ата минута Роман Яремчук даде преднина на белгийския тим и окончателно ликвидира интригата.  През второто полувреме Виторул се съвзе и направи обрат. Отборът на Георге Хаджи изравни в 47-ата минута с гол от дузпа на Габрие Янку, а отново той беше точен от бялата точка в 61-ата минута и оформи крайното 2:1.

ВИТОРУЛ - ГЕНТ 2:1 (0:1)
0:1 Р. Яремчук (38)
1:1 Г. Янку (47) д.
2:1 Г. Янку (61) д.

* Гент се класира с общ резултат 7:5