100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Шоу на Пулишич и гениален гол на Педро при зрелищна победа на Челси (видео)

Контролата между Ред Бул Залцбург и Челси се превърна в голов празник, а над всички беше новото попълнение на лондонския тим Кристиан Пулишич. Американският национал отбеляза две от попаденията за победата на “сините” с 5:3. Зрелищен гол вкара Педро Родригес, а за отбора на Франк Лампард точни бяха още Рос Баркли и Мичи Батшуай.

Домакините от Австрия започнаха по-агресивно, но Челси бързо отвърна на предизвикателството и на полувремето вече водеше с 3:0. Пулишич откри головата си сметка за своя нов клуб в 20-ата минута, а малко по-късно за нарушение срещу него беше отсъдена дузпа, която Баркли реализира. Баркли се прояви с хубав пас към Пулишич и бившият футболист на Борусия (Дортмунд) отново опъна мрежата в 28-ата минута.
След почивката домакините също допринесоха за това публиката да види много попадения. Те излязоха в изцяло подменен състав, докато Лампард остави на терена същите 11. В 50-ата минута Жером Онгуене засече с глава центриране от корнер за 1:3. Много скоро обаче Педро показа класа с брилятно изпълнение. Испанецът отклони с пета топката след подаване на Баркли и си спечели заслужени аплодисменти.

В продължение на половин час темпото на игра спадна и интересните положения бяха малко, но в края двата тима отново се активизираха. Японецът Минамино вкара втори гол за РБ Залцбург, но резервата Мичи Батшуай веднага се разписа след асистенция на Педро. Крайният резултат беше оформен от Минамино в добавеното време.

РБ ЗАЛЦБУРГ - ЧЕЛСИ 3:5
0:1 Пулишич (20)
0:2 Баркли (23) д.
0:3 Пулишич (28)
1:3 Онгуене (50)
1:4 Педро (57)
2:4 Минамино (86) д.
2:5 Батшуай (88)
3:5 Минамино (90)

Съставът на Челси (4-2-3-1): Арисабалага; Аспиликуета (82 - Дзапакоста), Зума, Д. Луиш (75 - Томори), Емерсон (75 - Алонсо); Жоржиньо (75 - Кенеди), Ковачич (81 - Кристенсен); Педро, Баркли, Пулишич (75 - Маунт); Ейбрахам (75 - Батшуай)