България взе точка от фаворитите за световната титла

България спечели една точка от мачовете си с миналогодишните финалисти на Световното първенство по футбол за бездомни хора Мексико и Чили, които са основни фаворити за трофея и тази година на Мондиала в Кардиф, Уелс. Българският тим завърши наравно 6:6 срещу чилийците в редовното време и загуби след изпълнение на пет дузпи от всеки от двата състава.

Двубоят със световния шампион Мексико също беше много оспорван, но съперникът беше по-опитен и успя да вземе победа с 4:2. Мачът с двукратния световен шампион на Homeless World Cup Чили започна отлично за българския тим, който поведе с пет безответни гола още до петата минута. Първи за България се разписа Алекси Кирилов от „Факултета“, а след него 4 попадения вкара капитанът Иван Петров от Сливен. До края на първата част чилийците успяха да върнат две попадения. За съжаление, през втората част Чили взе превес на терена и успя да изравни за 6:6, като точен за българския тим отново беше Иван Петров. Последва изпълнение на дузпи, които се бият до грешка на някой от двата отбора.

Националите реализираха наравно със съперника до четвъртия удар, но в петия сгрешиха и излязоха от мача само с една точка, докато съперникът им взе две. Двубоят с актуалния световен шампион Мексико не започна добре за българския тим, който губеше на почивката с 0:2, макар да играеше равностойно на фаворита в мача. Националите върнаха едно попадение при 0:3 през втората част чрез Виктор Митов, а Иван Петров вкара за крайното 2:4.

В следващите два дни България ще срещне съставите на Ирландия, Коста Рика и Унгария и в зависимост от резултатите срещу тях ще стане ясно дали страната ни ще бъде представена сред осемте най-добри отбора на планетата.