Хебър и Митов подчиниха Спартак (Варна)

Тимът на Хебър (Пазарджик) постигна втора поредна победа във Втора лига. Играчите на Николай Митов надвиха с 2:0 Спартак (Варна) на градския стадион в Балчик. Попаденията бяха дело на Асен Георгиев от дузпа в 30-ата минута и на Даниел Пехливанов в 58-ата минута. Пазарджаклии вече имат пълен актив от шест точки в първенството, докато "соколите" останаха без спечелена точка и без отбелязан гол.

Новаците във втория ешелон на родния футбол се срещнаха на стадиона в Балчик. По-класният състав на Хебър от първата минута взе контрола в мача, докато варненци стояха зад центъра, след като при завръщането си в професионалния футбол отнесоха пет гола от Нефтохимик.

"Зелените" имаха две положения, но все пак стигнаха до попадение в 30-ата минута. Тогава гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като десният халф-бек Цветелин Тонев беше фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Асен Георгиев, който беше точен, отбелязвайки своето второ попадение от два мача за клуба. Бранителят вкара от фаул срещу Спартак (Плевен) в дебюта си преди седмица.

Интересното е, че юношата на Левски е само на гол от личния му рекорд. Защитникът вкара три гола във Втора лига от 27 мача с екипа на Монтана през сезон 2014/2015 година.

80 Хебър - Спартак (Плевен)

Втората част Хебър още повече взе инициативата, а в 58-ата минута удвои своята преднина. Адриан Краев намери с хубаво подаване Божидар Васев, който върна топката към Дани Пехливанов. Нападателят пък вкара първото си попадение за сезона. В следващите минути нови голове нямаше и Хебър продължава с пълен актив от шест точки, колкото имат Литекс и ЦСКА 1948.

Така Хебър има голова разлика 5:0

, а "соколите" 0:7 след два мача. В следващия кръг "зелените" приемат в Брацигово силния състав на Монтана, докато варненци гостуват на ЦСКА 1948 на стадион "Васил Левски".

"Много съм доволен от тази победа. Доминирахме през цялото време в срещата, която можеше да решим още по-рано, но пропуснахме добри възможности. Победата е важна за Хебър, който е нов състав и има нужда от трупане на самочувствие в началото на първенството, докато все още играчите се опознават. Продължаваме да работим, тъй като имаме страшно много работа. Сега ни предстои изключително тежък мач срещу един от най-силните и опитни състави в групата - Монтана. Надявам се, че хората ще ни подкрепят, а ние ще направим всичко възможно, за да продължим с добрите резултати. Не се заблуждаваме, нито пък летим в облаците. Играем мач за мач, а след два месеца ще видим, докъде сме стигнали и какви сили имаме", сподели Митов пред