Аякс продаде две звезди, но веднага внедри нови таланти и подчини ПСВ (видео)

Аякс затвърди реномето си на най-силен клуб в холандския футбол с успех и в мача за Суперкупата на страната. В срещата за трофея “Йохан Кройф” полуфиналистът от Шампионската лига срази големия си съперник ПСВ Айндховен с 2:0 на своя терен. Каспер Долберг вкара за 1:0 още в 35-ата секунда, а Дейли Блинд удвои в 53-ата минута.

През миналия сезон Аякс записа дубъл - титла и купа, като според правилата за днешната среща трябваше да спори с втория в класирането. За домакините това е девета суперкупа, като отборът я беше печелил само веднъж през последните 12 години. “Филипсите” остават начело в класацията по брой трофеи с 11 успеха.

След напускането на Матайс де Лихт и Френки де Йонг треньорът на амстердамци Ерик тен Хаг не се уплаши да заложи като титуляри на трима пълни дебютанти в лицето на Сержиньо Дест (18 г.), Разван Марин (23 г.) и Лисандро Мартинес (21 г.), както и на 19-годишният Пер Шуурс, който досега имаше един мач за тима.

“Йохан Кройф Арена” стана крака още в 35-ата секунда, когато Долберг реализира след подаване на Дони ван де Беек. Второто попадение дойде в 53-ата минута след отличен изстрел на Дейли Блинд. Тази ситуация беше разгледана от ВАР заради претенции на ПСВ за нарушение на Душан Тадич, но съдията не видя такова. В 75-ата минута Дест стреля в гредата.

За цял мач футболистите на ПСВ Айндховен само веднъж уцели вратата на Андре Онана.

Шампионатът в Ередивизи започва след седмица.

АЯКС - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:0
1:0 Долберг (1)
2:0 Блинд (53)