Севиля завоюва купа, Мунир е във вихъра си

Отборът на Севиля прибави към витрината си трофея Opel Cup след две победи в Майнц. Купата стана факт, след като момчетата на Юлен Лопетеги разбиха Майнц с 5:0 в среща от две полувремена по 30 минути. По-рано през деня испанците надвиха с 1:0 Евертън и така последната среща от тристранния турнир - между англичани и германци, е без значение за купата.
След като в първия мач срещу “карамелите” “бяло-червените” се наложиха трудно с 1:0 след попадение от дузпа, във втория двубой тимът от Андалусия разкъса домакините. Атаката на севилци беше изключително мощна, оформена от Мунир Ел Хадади, Карлос Фернандес и Дабур. В десетата минута Мунир нацели греда и Посо добави в мрежата за първи гол. Две минути по-късно Мунир се разписа след добра комбинация между Дабур и Карлос Фернандес. В 21-вата бившият играч на Барселона вкара втори гол след чудесно подаване на Евер Банега. В 29-ата Мунир добави към двата си гола и асистенция за попадението на Дабур, който пък се разписа за втори път в 57-ата минута.

Преди началото на сезона непоклатими в състава на Севиля изглеждат Банега и Жоан Жордан в центъра, а Мунир има все повече аргументи да се смята за заместник на Пабло Сарабия.