Севиля пречупи Евертън

Отборът на Севиля надви с 1:0 Евертън в приятелска среща от тристранния турнир Opel Cup, играна в Майнц в две полувреме по 30 минути. Следващият мач на испанците е още днес - срещу домакините от Майнц. Лукас Окампос вкара единствения гол от дузпа в 47-ата минута.

Окампос и Нолито действаха много активно по двата фланга. Ливърпулският тим изпусна най-добрата възможност преди почивката. Доминик Калвърт-Люин не успя да вкара сам срещу вратаря в 30-ата минута. Победният гол дойде, след като самият Окампос беше спънат в 46-ата минута. След почивката Томаш Вацлик отрази много добър с глава на Калвърт-Люин и победата отиде за момчетата на Юлен Лопетеги.