Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Торино с впечатляваща победа над Дебрецен

Отборът на Торино постигна впечатляваща победа у дома с 3:0 над Дебрецен в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът е в Унгария на 1 август, а победителят ще се изправи срещу Шахтьор Солигорск или Есберг.

По принцип Торино не попадна в евротурнирите, но зае мястото на Милан, който беше изключен заради финансовия феърплей. Заради това двубоят не се проведе в Торино, а в Алесандрия, тъй като стадионът на "биковете" беше зает вече с концерт.

Торино доминираше през първата част и поведе с голове на Андреа Белоти от дузпа н 20-ата минута и Кристиан Ансалди в 42-ата. След паузата Дебрецен показа повече инициатива, но резервата Симоне Дзадза успя да вкара трети гол за Торино с глава в края на срещата.

Торино - Дебрецен 3:0
1:0 - Белоти 20-дузпа
2:0 - Ансалди 42
3:0 - Дзадза 90