Фантастичен гол носи победа на ЦСКА-София в Европа (видео+галерия)

ЦСКА-София се върна към победите на "Армията"! Това стана факт след фантастичен гол на Евандро в 52-ата минута, който осигури ценния успех с 1:0 над Осиек в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Срещата на стадион "Българска армия" бе равностойна, с малко повече положения в полза на хърватите, но невероятният шут на бразилеца от 24 метра, който се заби под напречната греда, хвърли в екстаз хилядите червени фенове на трибуните.

В края на двубоя и гредата помогна на българския тим след изстрел на Клейнхейслер.

Наставникът на червените Люпко Петрович промени схемата на игра за този мач, залагайки на 3-5-2. В защита стартираха Занев, Бодуров и Томаш, а като халф-бекове играха Бикел и Жеферсон. В средата на терена започнаха Малинов, Фабрини и Тиаго, а в атака - Али Соу и Евандро.

27 ЦСКА-София - Осиек 1:0

Срещата започна със здрава битка по целия терен. Първото по-добро положение се откри пред българския тим. Жеферсон центрира отляво към Евандро в 7-ата минута, но нападателят не уцели добре топката при опита му да стреля моментално и тя се спря в краката на бранител в синьо.

В 21-ата минута и хърватите организираха скоростна атака отляво, която завърши с центриране към Мансе, който стреля с глава, но Черниаускас улови. Осем минути по-късно отново Мансе създаде сериозни главоболия на червената отбрана. Таранът овладя пред наказателното поле на домакините, финтира Жеферсон и Томаш, след което стреля опасно по земя, но в аут.

До края на полувремето двата отбора заложиха на по-сигурна игра в защита. ЦСКА-София опита да изненада съперника с дълги подавания към Евандро и Соу, но те не затрудниха отбраната на Осиек. От своя страна хърватите опитаха два удара от средна дистанция, но и те не доведоха до нещо по-опасно.

Нещата се промениха седем минути след почивката. Тогава ЦСКА-София осъществи атака отляво, Евандро опита да преодолее футболист на гостите и успя да го направи след няколко рикошета. Последва фантастичен шут на бразилеца от 24 метра, който се заби под напречната греда - 1:0 за червените.

След попадението ЦСКА-София отстъпи инициативата и до края на двубоя Осиек бе по-добрият отбор.

В 74-ата минута хърватите създадоха меле след центриране от корнер, Мансе шутира от трудна позиция и в аут. Шест минути по-късно Марич засече с глава центриране от фаул, но топката излезе покрай лявата греда.

В 82-ата минута хърватите за малко не изравниха след грешка на Жеферсон. Защитникът се размина с топката, Клейнхейслер овладя и шутира от 17 метра в лявата греда.

Наставникът на червените Люпко Петрович усети, че отбраната се пропуква, извърши няколко смени пускайки в игра Антов и Чорбаджийски. Това се оказаха добри тактически ходове, с които специалистът затвори подстъпите към вратата и в крайна сметка ЦСКА-София удържа своята преднина.

ЦСКА-СОФИЯ - ОСИЕК 1:0