Американското турне на Ливърпул приключи без победа (видео)

Европейският клубен шампион Ливърпул завърши 2:2 със Спортинг (Лисабон) в третата си и последна проверка от турнето в САЩ. Отборът на Юрген Клоп загуби с 2:3 от Борусия (Дортмунд) и с 1:2 от Севиля в предишните си контроли на американска земя.

Симон Миньоле допусна груба грешка за гола, с който Спортинг поведе, но след това имаше няколко много добри намеси. Юрген Клоп пусна силен състав, като в предни позииции стартираха Алекс Окслейд-Чембърлейн, Дивок Ориги и Жоржиньо Вайналдум. Последните двама се разписаха за мърсисайдци.
Началото на срещата в Бронкс беше отложено с около с 10 минути заради транспортни проблеми. Звездата на Спортинг Бруно Фернандеш, който е трансферна цел на Манчестър Юнайтед, даде преднина на тима си още в 5-та минута. Португалският национал стреля от далечна дистанция, а Миньоле изпусна топката и от ръцете му тя влезе във вратата.

Ливърпул веднага отговори с опасни атаки и няколко пропуска. В 20-ата минута Андрю Робъртсън намери Джордан Хендерсън, чийто удар с глава беше спасен, но при добавката Ориги вкара за 1:1. В самия край на полувремето Вайналдум се оказа сам срещу стража Ренан Рибейро и го преодоля технично.
Спортинг имаше силни минути в началото на втората част, когато Вендел изравни след асистенция на Бруно Фернандеш. Нето от португалците беше пожален от рефера, след като извърши груб фаул срещу Вайналдум, а вече "висеше" с жълт картон. Върджил ван Дайк можеше да вкара трети гол за Ливърпул, но нацели гредата.

Заключителните минути не предложиха нищо интересно на присъстващите над 30000 зрители на стадиона. Заслужава да се отбележи само едно спасяване на Миньоле след удар на Белоли и дебютът за "червените" на 17-годишния Сеп ван ден Берг.

ЛИВЪРПУЛ - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 2:2 (2:1)
0:1 Б. Фернандеш (5)
1:1 Д. Ориги (20)
2:1 Ж. Вайналдум (45)
2:2 Вендел (54)