Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Роналдо и Буфон герои за Ювентус, въпреки автогол на Де Лихт (видео+галерия)

Отборът на Ювентус победи Интер с 5:4 след изпълнение на дузпи в мач от International Champions Cup, който се проведе в Нянджин. В редовното време мачът завърши 1:1 след автогол на Матайс де Лихт (10’) и попадение на Кристиано Роналдо (68’) от фаул. Джанлуиджи Буфон спаси три от дузпите на “нерадзурите” и така бе с главна роля за крайния успех на своя тим.

Въпреки характера на двубоя, Маурицио Сари и Антонио Конте заложиха на много силни състави. В атака за торинци бяха голямата звезда Кристиано Роналдо, Федерико Бернардески и считаният за сигурен напускащ Гонсало Игуаин. Новото попълнение Де Лихт също започна като титуляр, след като в миналия мач се появи през втората част. Интер игра в любимата на своя наставник схема 3-5-2, като Иван Перишич и 17-годишният Себастиано Еспосито бяха двамата нападатели.

21 Роналдо и Буфон герои за Ювентус, въпреки автогол на Де Лихт

Роналдо пробва удар още във 2-ата минута, но по никакъв начин не затрудни Самир Ханданович. В 10-ата Стефано Сенси отправи коварен изстрел от пряк свободен удар, но Войчех Шчесни изби в корнер. При последвалото му изпълнение обаче Де Лихт прати топката в собствената си мрежа. Следващата опасност дойде чак в 30-ата минута, когато шут на Антонио Кандрева извън наказателното поле прелетя покрай вратата. В 33-ата Кристиано получи шанс да стреля с глава, но ударът му беше много неточен. В 39-ата минута Перишич осъществи рейд, но изстрелът му завърши встрани от вратата. В добавеното време Бернардески шутира на два пъти, но безуспешно.

В началните секунди на втората част слаб удар на Перишич се озова в ръцете не влезлия като резерва Джанлуиджи Буфон. В 51-ата минута се стигна до спречкване между играчи на двата тима, като главните действащи лица бяха Кандрева и заменилият Де Лихт - Мерих Демирал. В 54-ата Кристиано стреля в близкия долен удар, но появилият се на почивката Даниеле Падели се справи с удара. Малко след това съдията отказа да отсъди дузпа за съприкосновение на противников играч с португалеца в наказателното поле. В 57-ата минута Адриен Рабио отправи мощен шут отдалече, но Падели успя да го избие.

Играта след почивката загрубя и в 68-ата минута Ювентус получи поредния фаул пред противниковото наказателно поле. Роналдо се зае с изпълнението му и изравни резултата с помощта на рикошет в стената. В 73-ата Даниеле Ругани изчисти пред голлинията изстрел на Роберто Галярдини, а секунди по-късно Кристиано премина покрай Падели, но стражът бързо го настигна и сграбчи топката от краката му. В 85-ата минута Бернардески отправи поредния си неточен изстрел. Това беше и последната опасност в мача, който по този начин стигна до изпълнение на дузпи.
Там Буфон спаси три от дузпите на Интер, като отрази ударите на Андреа Ранокия, Самуеле Лонго и Борха Валеро. Легендарният страж беше много близо до това да хване и изстрела на Николо Барела. За Ювентус с пропуски от бялата точка се отчетоха Рабио (над вратата) и Бернардески (напречната греда). Роналдо изпълни втората дузпа за своя тим, а решаващият удар беше изпълнен от Демирел. В първите си мачове от турнира Ювентус загуби от Тотнъм с 2:3, а Интер - от Манчестър Юнайтед с 0:1.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 5:4 (1:1 в редовното време)

0:1 Де Лихт (10' - автогол)
1:1 Роналдо (68')
1:1 Ранокия - пропуск