Напрежение между Кристиано и Сари още на първия мач, треньорът го потуши елегантно

Какви ще бъдат отношенията между Кристиано Роналдо и новия треньор на Ювентус Маурицио Сари? Това е един от основните въпроси, вълнуващи футболна Италия преди началото на сезона. Вчера торинският колос загуби драматично с 2:3 от Тотнъм след гол от центъра в 92-рата минута на Хари Кейн.
Освен знаменитото попадение приятелският мач имаше и друг акцент. Три минути след гола на Кристиано за 2:1 португалецът беше сменен. При излизането си от игрището италианският специалист каза нещо на CR7 и последва “леден” поглед от суперзвездата.
На пресконференцията след срещата Сари отправи суперлативи към португалеца и публично го освободи от отбранителни функции. “Кристиано, разбира се, е най-добрият от нашия отбор. Затова трябва да се организираме много добре. Останалите десетима играчи трябва да участват във фаза "защита", но Кристиано може да ходи навсякъде по терена. Той е най-добрият играч и затова смятам, че за него е много важно да има свобода на терена”, заяви наставникът на “бяло-черните”.