Новите звезди поведоха Краснодар към фантастичен обрат (видео)

Вторият кръг в руската Премиер лига започна със зрелищен мач между Уфа и Краснодар, в който гостите губеха с 0:2, но успяха да направят пълен обрат след почивката и да спечелят с 3:2. В основата на успеха бяха две от новите попълнения на "биковете" - Юнес Намли и Тони Вилена. С техни голове Краснодар изравни, а в 86-ата минута Джемал Табидзе, който бе вкарал второто попадение за Уфа, си заби автогол и отборът му инкасира ново поражение с 2:3 след това от Урал на старта на сезона.

Краснодар също започна неуверено - със загуба от Ахмат в Грозни. Предвид амбициите и финансовите възможности на клуба, нов провал със сигурност щеше да доведе до напрежение и старши треньорът Мурамд Мусаев можеше се раздели с поста си.
Уфа поведе в 28-ата минута, когато Андрей Козлов намери Каталин Карп и молдовският национал преодоля Матвей Сафонов. Положението на Краснодар стана още по-тежко в 40-ата минута. Оливие Тил центрира от ъглов удар, а Табидзе скочи най-високо в наказателното поле и с глава се разписа за 2:0.

Началото на обрата даде Юнес Намли в 49-ата минута. Реферът Алексей Есков дълго умуваше дали да признае гола заради съмнения за засада, но в крайна сметка посочи центъра. А Намли изигра цялата ситуация блестящо. С рядко срещан по руските терени финт датчанинът преодоля двама футболисти на Уфа и потърси свой съотборник в наказателното поле. Топката се отби от крака на Тил и се върна в Намли, който елегантно я прати в мрежата. Халфът на Краснодар беше зад защитата, но тъй като последен преди него с топката игра прротивников играч, Есков зачете гола.

Попадението даде импулс на "биковете", а включването на младоците Иван Игнатиев и Магомед-Шапи Сулейманов направи атаките на тима още по-опасни. В 73-ата минута Вилена стреля изненадващо от над 32 метра и направи безпомощен Алексей Чернов. Стражът на Уфа само докосна топката, но не можа да я избие в корнер.

Пълният обрат стана факт в 86-ата минута след далечен изстрел на левия бек Кристиан Рамирес и рикошет от главата на Табидзе, който заблуди Чернов. До края гостите дори можеха да вкарат четвърти гол, но Сулейманов уцели гредата.