Съставът на България U19 за юношо за Младежкия олимпийски фестивал в Баку

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 19 години, който е воден от треньора Пламен Христов, замина за Азербайджан, където ще вземе участие в Младежкия олимпийски фестивал. Турнирът е от 22-и до 27-и юли в Баку.

На олимпийския фестивал в Баку участват осем отбора от Стария континент. Тимовете са разделени в две групи по четири, като играят всеки срещу всеки в своя поток. България попадна в по-тежката група, като съперници на националите ни са вицешампионът от Евро 2018 Чехия, бронзовият медалист Италия и завършилия на 7-о място тим на Белгия. В другата група са съставите на домакините от Азербайджан, Русия, Германия и Беларус.

Първите два от всяка група оформят финална четворка, в която се играе на кръст. Победителите спорят за титлата, победени за бронзовите отличия. Заелите трето място в групите излизат за 5-о място, а четвъртите в груповата фаза спорят за 7-о място в крайното класиране.

През изминалата година младите ни волейболисти завършиха на 6-о място на Европейското първенство в Унгария и Словакия. Целта, поставена от БФВолейбол пред тима сега е надграждане и класиране до 5-о място на фестивала в Баку.