Без изненада: Левски срещу АЕК (Ларнака) в следващия кръг

Малко след като Левски победи за втори път Ружомберок с 2:0 и се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, стана ясен и следващият съперник на “сините”. Това е АЕК (Ларнака). Подобно на българския тим, кипърците постигнаха две победи с един и същ резултат срещу молдовския Петрокуб. Те се наложиха с 1:0 у дома, а днес спечелиха минимално и гостуването си в Молдова.

Единствения гол в мача вкара резервата Жан-Люк Гбаяра във втората минута на добавеното време. Нападателят от Кот д’Ивоар влезе в игра в 90-ата минута, а малко по-късно донесе успеха на своя отбор.
Подобно на първата среща, в титулярния състав на АЕК нямаше нито един кипърец, но затова пък фигурираха цели 7 испанци. В стартовите 11 имаше още двама македонци, холандец и австралиец.

През миналия сезон АЕК (Ларнака) игра срещу Лудогорец в групите на Лига Европа. Мачът на Острова на Афродита завърши 1:1, а в Разград съперниците не успяха да си отбележат голове.

ПЕТРОКУБ - АЕК (ЛАРНАКА) 0:1 (0:0)
0:1 Гбаяра (90+2)