Пари Сен Жермен громи в първата си контрола, Мбапе блести (видео)

Френският шампион Пари Сен Жермен стартира предсезонните контроли с разгромна победа с 6:1 над втородивизионния германски Динамо (Дрезден) като гост.
Двубоят се изигра пред 30 003 зрители (при капацитет на стадиона от 30 100 места), които станаха свидетели на истинско голово шоу и си тръгнаха доволни от видяното на терена
Над всички беше младият нападател на парижани Килиан Мбапе, който отбеляза две попадения през първото полувреме (6,34), удари греда и даде две асистенции. В 18-ата минута Юлиан Дракслер също се разписа след подаване на Мбапе, а италианският халф също Марко Верати показа добра форма.
През втората част треньорът Томас Тухел извърши много промени, като в игра влязоха доста млади играчи, които не го разочароваха. С голове на Артур Загре (48), Виргилио Постолачи (61, асистенция на Мбапе) и Адил Аушиш (71) парижани направиха резултата 6:0. В 76-ата минута домакините стигнаха до почетен гол от дузпа, реализирана от Муса Коне.