ЦСКА-София прескочи Титоград, следващото препятствие е доста по-високо (видео)

ЦСКА-София елиминира с лекота черногорския Титоград в първия предварителен кръг на Лига Европа. Червените завършиха 0:0 на реванша в Подгорица и след победата си с 4:0 над този съперник преди седмица в София продължават в следващия етап на надпреварата, където ще срещнат хърватския Осиек.

Днешната среща бе равностойна, а изненадващо за мнозина по-чистите положения бяха пред вратата на българския тим. В 16-ата минута гредата спаси червените след шут на Джалович, а малко по-късно Черниаускас направи отлично спасяване след удар на Павлович от 5-6 метра.

За този мач наставникът на българския тим Добромир Митов предприе няколко промени в сравнение със състава, който пусна в първия двубой. Извън титулярите останаха Атанасов, Томаш, Тиаго, Пинто и Али Соу. На техните места започнаха Бикел, Бодуров, Антов, Малинов и Тони Уот.

Иначе двубоят започна равностойно и без сериозни положения пред двете врати. В 16-ата минута обаче домакините можеха да открият резултата, когато Чинеду проби отдясно и подаде по земя към Джалович, който стреля без забавяне с десния крак от седем-осем метра, а топката срещна напречната греда.

В 29-ата минута ЦСКА-София можеше да поведе. Тогава Кери центрира опасно от фаул, но първо Евандро, а после и Гълъбов се разминаха на метър-два пред вратата на Титоград.

В 31-ата минута българската отбрана отново се пропука и само блестящата намеса на Черниаускас не доведе до попадение в неговата врата. Павлович изпревари централните бранители на ЦСКА-София при центриране отляво и стреля от 5-6 метра, но стражът на червените някак изби.

След почивката ЦСКА-София заигра малко по-добре и взе инициативата. Втората част започна с мощен шут от фаул на Геръм Кери, но Иванович изби в корнер. Последваха още два удара на ирландеца, които не намериха целта. По-добрата игра на ЦСКА-София през второто полувреме можеше да доведе до положителен резултат в 63-ата минута, когато Евандро нахлу отляво в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря, но тя излезе в аут, а не в мрежата на домакините.

Последваха равностойни минути почти до края на двубоя. Нещата можеха да се променят в 93-ата минута, когато червените разиграха добре, топката се озова в краката на резервата Рубен Пинто, който стреля от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай дясната греда.

ТИТОГРАД - ЦСКА-СОФИЯ 0:0

ТИТОГРАД: 26. Иванович, 2. Роганович, 4. Николич, 6. Райчевич (74-Бърнович), 8. Банович, 11. Мамаду (87-Кашиевич), 14. Новович, 19. Живкович (65-Миличкович), 21. Чинеду, 81. Павлович, 99. Джалович

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 16. Бикел, 28. Гълъбов, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 26. Антов (67-Пинто), 15. Малинов, 8. Кери (82-Соу), 21. Фабрини (60-Митков), 10. Евандро, 9. Уот