Левски на Хубчев тръгна мощно и в първенството (видео)

Отличен дебют за Левски под ръководството на Петър Хубчев и в еfbet Лига. Столичният гранд разби с 4:1 Дунав (Русе) като гост в мач от първия кръг на първенството и поведе в класирането. Историческият изцяло черен екип с изписани за първи път на кирилица имена на футболистите донесе късмет на 26-кратните шампиони на България, които след 15-ата минута бяха господари на градския стадион в Русе и записаха първите си три точки през този сезон. Много силен мач изиграха Давиде Мариани (15, 64-дузпа) и Станислав Иванов (38), които бяха замесени в четирите попадения. Швейцарецът вкара първия и третия гол, а също така подаде за второто попадение, докато младокът реализира втория гол за тима си, изработи дузпата за третия гол, след което асистира за последното попадение на Паулиньо (81). Ахмед Ахмедов вкара в първата минута на втората част, но този гол не попречи на гостите, чийто голмайстор Станислав Костов беше спрян два пъти от гредите, а Макенджиев също имаше няколко ключови спасявания.

140 Дунав - Левски 1:4

Съставът на столичани излезе на върха в класирането, тъй като постигна най-голямата победа в първия кръг. Така отборът на Хубчев стартира ударно в шампионата, както и преди няколко дни в Лига Европа, където постигна успех с 2:0 над Ружомберок, какъвто липсваше в евротурнирите далеч от "Георги Аспарухов" през предните девет години.

Именно словаците гостуват на "Герена" в четвъртък, а трибуните ще бъдат празни, но "сините" имат преднина от два гола, която дава едно добро предимство по пътя за втория предварителен кръг на Лига Европа.

Въпреки множеството положения пред вратата на Дунав Хубчев и играчите на Левски не трябва да се заблуждават, тъй като в игрови план имаше елементарни грешки във всяка една част на терена, а противникът не е от нивото на водещите състави. Липсата на класна резервна скамейка също ще се окаже сериозен проблем много скоро, ако ръководството не вземе мерки. Треньорът чака нови попълнения, а също така и контузените да се върнат, за да дадат дълбочина на състава, в който 10 футболисти играха почти два пълни мача в рамките на четири дни, а сега предстои мач реванш от Европа и гостуване на Етър в неделя.

Треньорът на русенци Людмил Киров заложи на Благой Макенджиев на вратата, а Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин бяха тримата централни бранители. Самуел Инкоом и Александър Исаевски бяха халф-бекове. Диян Димов, Самир Аясс и Иван Селеменев пък тримата полузащитниците в центъра, а Стефан Христов и Ахмед Ахмед водеха атаката на тима.

Наставникът на "сините" Петър Хубчев бе направил само една промяна в стартовите 11 от успеха с 2:0 над Ружомберок в Словакия преди няколко дни. Голмайсторът на първенството Станислав Костов се завърна в игра, а младият Илия Юруков седна на пейката.

Дебют в родното първенството направиха Милан Миятович и Янис Каргас, които отново бяха титуляри под рамката на вратата и в центъра на защитата. Капитанът Живко Миланов, който празнуваше рожден ден, Нуно Рейш и Иван Горанов бяха останалите бранители. Кали Тиам и Мартин Райнов бяха опорни халфове, а Станислав Иванов, Давиде Мариани и Паулиньо действаха зад Костов.

Аут за мача бяха Николай Михайлов и Дени Алар, които са контузени, а Асен Чандъров и Здравко Илиев бяха наказани.

Интересното е, че за първи път в историята си "сините" бяха с изцяло черни екипи и имената на играчите са изписани на български. Капитанът на гостите Живко Миланов получи букет преди срещата, тъй като днес навърши 35 години, а също така записа мач №200 в с фланелката на родния му клуб.

Пред няколко хиляди зрители първият удар бе на Ахмедов в 3-ата минута, който Миятович без проблем спаси. На места теренът не беше добър, а наводнен, тъй като цял ден валя дъжд в Русе. "Сините" не успяваха да организират атаки до 15-ата минута, когато Паулиньо изведе Горанов, който центрира към Мариани. Швейцарецът спря топката и с левия крак прати коженото кълбо в далечния удар за 0:1. Именно това беше първият изстрел на гостите в очертанията на противниковата врата.

Първото попадение за Левски на Хубси в шампионата е общо 13-то за Мариани, който вкара и дебютното попадение за тима под ръководството на бронзовия медалист от САЩ`94, като беше точен срещу Ружомберок. Осмицата на столичани има вече 12 гола в родния елит от 37 срещи.

В 22-ата минута Станислав Костов направи невероятен пропуск с глава. Таранът пропусна да удвои, след като от няколко метра прати топката в аут. Малко по-късно голаджията отново нямаше късмет, като нацели лявата греда на Макенджиев.

Вратарят показа добър рефлекс при удар на Стаси Иванов в 28-ата минута, а също така и при последвалия рикошет.

Деветката на домакините Ахмедов беше оставен сам, но стреля далеч от целта с глава. Хубава атака на "светлосините" завърши без удар към вратата на Миятович.

Невероятна грешка на Макенджиев струва скъпо на "драконите", които получиха втори гол в 38-ата минута. Стражът се опита да изчисти върната към него топка, но я прати в краката на Мариани, който изведе връхлитащия на скорост Иванов. Младокът пое топката с десния крак, а след това с левия удвои. Голът е трети за 20-годишния нападател на клуба, който има общо пет попадения в последните си 18 мача за Левски.

Габровецът преди това нямаше късмет да се разпише в първите си 26 мача за 26-кратните шампиони, но видимо натрупа самочувствие и се превръща във важна част от тима.

Втората част започна с гол във вратата на Миятович. Нуно Рейш сбърка в изнасянето на топката, Селеменев изведе Ахмедов, който не се остави на Каргас и сам срещу вратаря върна един гол. Голмайсторът на "драконите" за миналия сезон се разписа за първи път през 2019 година, след като вкара осемте си гола през миналата кампания до декември 2018 година.

Гредата отново спаси Дунав в 51-ата минута, когато Иванов центрира, а връхлитащият Костов с удар от въздуха удари лявата греда на Макенджиев. Стражът парира добавката на нападателя, който побесня и изрита рекламните пана. Последва пропуск на Станислав Иванов с глава, а Костов отстъпи мястото си на Илия Димитров, който е решил да играе с №45.

Играчите на Киров започнаха да пресират по-високо, а Исаевски получи жълт картон за груб фаул срещу Райнов, който тръгна да търси саморазправа. Димитров свали топката с глава към Иванов, а той спечели дузпа в 64-ата минута. 20-годишният футболист проби, но като спря топката беше изритан от Динков, който неволно го удари и с ръка в лицето. Кабаков посочи бялата точка, а Мариани беше безгрешен, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Макенджиев.

Срещата беше прекъсната за минута, тъй като агитката на Дунав запали факли, а видимостта намаля чувствително.

Семедо смени Христов, а швейцарецът на Левски можеше да вкара първи хеттрик в своята кариера в България. Горанов намери своя съотборник в наказателното поле в 71-ата минута, но силният му изстрел беше избит от Макенджиев.

Малко след това Франко Мазурек дебютира в еfbet Лига, заменяйки Мариани в 75-ата минута. Плеймейкърът не прие добре смяната, тъй като искаше да вкара хеттрик, но Петър хубчев го посрещна с усмивка на пистата и двамата се разбраха още веднага.

Веднага след това Иванов се възползва от грешка на Динков и намери Паулиньо, който с техничен удар от границата на наказателното поле вкара за 4:1. Това се случи в 81-ата минута. Така и бразилецът се разписа в двата мача под ръководството на Хубси и вече има 12 попадения със синята фланелка.

Младият Мартин Петков също влезе, а друг от героите на гостите Стаси Иванов напусна терена след комфортния аванс. Мазурек имаше две възможности за гол, като тази в последните секунди бе от три метра сам срещу вратаря, който обаче показа добър рефлекс и спря аржентинеца от това да вкара дебютен гол за Левски.

Сега пред Хубчев и колегите му идва тежката задача да освежат своите играчи за срещата с Ружомберок в четвъртък, както и да ги държат максимално концентрирани, тъй като преднината от два гола е сериозно предимство, но двубоят в никакъв случай не е решен.

ДУНАВ - ЛЕВСКИ 1:4
0:1 Мариани (15)

0:2 Иванов (38)
1:2 Ахмедов (46)
1:3 Мариани (64-д)
1:4 Паулиньо (81)