Автогол определи първия финалист в Купата на Африка (видео)

Отборът на Сенегал за втори път в историята си се класира за финала на Купата на африканските нации, след като на полуфинала в Кайро победи Тунис с 1:0 след продължения. Автор на единственото попадение в мача стана Дилан Брон, който имаше нещастието да си отбележи автогол в стотната минута.

Въпреки че редовното време завърши при резултат 0:0 и почти нямаше точни изстрели, драма не липсваше. След безинтересното първо полувреме, в което сенегалецът Юсуф Себали нацели напречната греда в 26-ата минута, във втората част двата отбора продължиха с предпазливата игра. Така се стигна до 75-ата минута, когато Калиду Кулибали игра с ръка в наказателното си поле и това доведе до дузпа за Тунис. Фержани Саси обаче я изпълни слабо и за вратаря Алфред Гомис не беше никакъв проблем да хване топката. Само пет минути по-късно “лъвовете от Теранга” също получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар след фаул на Брон срещу резервата Исмаила Сар. Анри Севе застана зад топката и отправи удара, но Моаз Хасан също уцели посоката и изби неговия изстрел.

Така се стигна до продължения, в които темпото на игра не се промени. Все пак, в 100-тната минута се стигна до гол. Тогава след центриране от пряк свободен удар топката мина между ръцете на героя от преди това Хасан, удари се в главата на виновника за втората дузпа Брон и влетя в мрежата на “картагенските орли” за радост на съперника им. До края на мача Сенегал удържа крехката си преднина и по този начин ще играе за втори път на финала на надпреварата след 2002 г., когато загуби с 2:3 след дузпи от Камерун на първенството в Мали.