Историческият мач в Кърджали остана без голове (видео)

Историческият мач в Кърджали между Арда и Ботев (Пловдив) от първия кръг на efbet Лига, който беше прекъснат вчера в 4-ата минута, завърши без голове. Двата тима изиграха борбен двубой пред над 6000 зрители, но головите положения бяха прекалено малко. "Канарчетата" имаха възможност да се разпишат преди почивката, но през втората част домакините имаха предимство на терена и бяха по-настойчиви. Георги Аргилашки обаче нямаше много работа и напълно нормално срещата завърши 0:0.

Градът от Южна България се готвеше за голям празник - дебюта на "сините" в елита на родния футбол, който дойде след 95 години история на футбола в Кърджали. Около 6000 зрители пристигнаха по трибуните, които видяха и аплодираха първата точка на Арда сред най-добрите отбори на България.

Наставникът на домакините Стамен Белчев заложи на цели седем нови попълнения, а едва четирима от играчите, които спечелиха промоцията, започнаха от първата минута Това бяха Иван Караджов, Пламен Крумов, Иван Коконов и Деян Лозев. Чужденците бяха петима - Дарко Глишич, Зоран Гаич, Аморим, Роман Ховсепян и Илиша Сам, а Венцислав Василев и Емил Мартинов бяха останалите титуляри.

Новият треньор на Ботев (Пловдив) Желко Петрович дебютира в България, залагайки на трима от пристигналите през лятото играчи. Това бяха вратарят Георги Аргилашки, Филип ван Арнем и Тейлон Кореа. Останалите титуляри бяха Филип Филипов, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Едберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев и Антон Карачанаков.

Теренът бе отличен за игра, като двата тима директно започнаха да играят и да търсят попадение. Чисти положения обаче липсваха. Антон Карачанаков беше най-опасен за гостите. Той стреля в аут в 13-ата минута, а в 39-ата минута центрира в близост до голлинията, но нямаше кой да я засече топката в мрежата.

През втората част домакините вдигнаха оборотите и се опитаха да зарадват своите фенове с исторически първи успех в елита на България. Първо Коконов поиска дузпа след съприкосновение с Кристиян Димитров, но Станислав Тодоров даде знак играта да продължи. В 56-ата минута Жоао де Аморим стреля от 20 метра, а Аргилашки изби в корнер. Именно това беше първият удар в очертанията на една от двете врати. "Сините" бяха по-активни, докато пловдивчани разчитаха на контраатака. Домакините имаха няколко опасни центрирания, но без да има завършващ удар във вратата на Ботев.

Кристиян Добрев смени Радослав Терзиев, докато Белчев пусна в игра Радослав Василев и Венцислав Бенгюзев, които влязоха на местата на Де Аморим и Ховсепян. Милен Стоев пък също изигра няколко минути за сметка на Емил Мартинов, докато Карачанаков получи заслужен жълт картон за груб фаул. Младият Станислав Шопов също игра накрая, но това не промени резултата.

Така срещата завърши напълно заслужено наравно, а феновете могат да съжаляват, че не видяха голове, но пък могат да се радват, че тимът им не допусна гол и през втората част търсеше победата срещу състав от първата шестица на България. Сега предстои гостуване на друг новак Царско село, които през миналата година победи два пъти "сините" във Втора лига, докато "канарчетата" дебютират пред своя публика през тази кампания срещу Дунав.

АРДА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0, подновен от 4-ата минута