Шоу с 5 гола в "Овча Купел"! Славия с драматичен успех над Витоша на старта на шампионата (видео+галерия)

Отборът на Славия стартира с драматичен успех с 3:2 над Витоша (Бистрица) в мач от 1-ия кръг на efbet Лига. Сблъсъкът започна отлично за "тигрите", след като Георги Амзин откри резултата. Две минути по-късно капитанът на домакините Янис Карабельов изравни, а легендата на българския футбол Емил Гъргоров върна преднината на Витоша в 23-ата минута. През втората част обаче Славия стигна до пълен обрат, след като в 60-ата минута Дарко Тасевски се възползва от груба грешка на Кристиян Кацарев, а в герой за "белите" се превърна младежкият национал Калоян Кръстев, който се разписа две минути преди края на срещата.

74 Славия - Витоша Бистрица

Двубоят започна отлично за гостите от Бистрица. В 11-ата минута Георги Амзин отправи страхотен удар от дистанция, който се озова в мрежата на домакините.

Две минути по-късно обаче "белите" изравниха. Влади Узунов комбинира с Дарко Тасевски, който изведе на чудесна позиция Янис Карабельов, а капитанът на тима се разписа с удар отблизо.

В 16-ата минута се откри страхотен шанс за играчите на Славия да стигнат до пълен обрат. Топката бе центрирана отдясно, а Радослав Кирилов стреля майсторски, но Кацарев изби в ъглов удар.

В 23-ата минута "зелените" отново поведоха в резултата. Мартин Станкев центрира в наказателното поле, а коженото кълбо попадна в Гъргоров. Опитният футболист овладя топката. след което пусна технично топката покрай Стергиакис.

Халфът на домакините Николай Дюлгеров направи много груба грешка в средата на терена, а Гъргоров отне. Голмайсторът на Витоша видя, че Антонис Стергиакис бе излязъл напред и реши да го прехвърля, но гръцкият страж спря топката преди да влезе във вратата му за трети път.

В 39-ата минута играчите на Златомир Загорчич имаха претенции за дузпа срещу Радослав Кирилов, но главният съдия Георги Давидов не посочи бялата точка.

В 43-ата минута голямата звезда на Витоша Емил Гъргоров бе принудително заменен, след като получи болки в кръста. На негово място се появи Григор Долапчиев.

В 56-ата минута Дарко Тасевски опита да се разпише след удар от фаул, но Кристиян Кацарев улови кълбото. В 60-ата минута Славия изравни! Дарко Тасевски се разписа, след като вратарят на Витоша Кристиян Кацарев изпусна топката от центриране, а на точното място бе Тасевски, който нямаше как да сбърка.

В 67-ата минута Георги Йомов и Радослав Кирилов разиграха, но вторият не успя да нанесе опасен удар към вратата на Кацарев. В 74-ата минута крайният бранител Теофилус Курупис разтресе напречната греда на Славия от пряк свободен удар. Той отправи добър изстрел от разстояние, а топката се отби от гредата.

В 81-ата минута централният защитник Емил Виячки опита да изненада стража на "тигрите", но кълбото прелетя на сантиметри от целта.

В 88-ата минута резервата Калоян Кръстев направи пълен обрат. Топката бе центрирана отляво, а нападателят на "белите" засече топката с глава, която влетя в мрежата на Витоша.

В последните секунди на сблъсъка Григор Долапчиев бе много близо да изравни резултата. Нападателят засече центриране от корнер, но топката премина встрани от целта. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Славия".

В следващия кръг "белите" гостуват на Локомотив (Пловдив), а Витоша приема Ботев (Враца).