Нефтохимик завърши контролите с победа

С резултатна победа приключиха контролните срещи от лятната подготовка на Нефтохимик. В последната проверка „шейховете“ се наложиха над Несебър със 7:1. Пълна доминация на бургаския тим, но и поредица от нереализирани атаки белязаха първата част на двубоя. Това даде възможност на Несебър да поведе в резултата в 28-ма минута. Единственото попадение за несебърлии бе дело на Симеон Баев, от пряк свободен удар. Живко Петков изравни в 33-та минута от дузпа, а няколко минути по-късно Димитър Костадинов бе точен за 2:1. Преди почивката отново Живко Петков отбеляза. Той засече центриране на Иван Цачев, с което увеличи преднината на Нефтохимик на 3:1.

На полувремето наставникът на „шейховете“ Диян Петков направи пет смени, а в 60-та минута замени още четирима играчи. През втората част надмощието на бургаския отбор продължи да бъде осезаемо  и доведе до още четири попадения. В началните минути от подновяването на играта  Деян Христов бе точен за 4:1, а десет минути по-късно Боримир Карамфилов отбеляза за 5:1. Шестият гол за Нефтохимик бе дело Кристиян Парашкевов, а крайното 7:1 отбеляза Петър Генчев.

Състав: Здравков (46 Андонов), Ташолов (60 Чахов), Тенев (46 Молдованов), Костов (60 Генчев)  Али (50 Милков), Радев  Цонков (46 Филипов), Цачев (60 Парашкевов), Апостолов (60 Димов), Костадинов (60 Георгиев), Петков (46 Христов)