Рашфорд поведе Ман Юнайтед в първата контрола

Манчестър Юнайтед спечели първата си контрола за новия сезон. Отборът на Оле Гунар Солскяер победи Пърт Глори с 2:0. Пред над 50 000 зрители на "Оптъс Стейдиъм" в Западна Австралия “червените дяволи” напълно доминираха, но успяха да преодолеят защитата на съперника след почивката.Маркъс Рашфорд откри резултата в 60-ата минута, а младият Джеймс Гарнър направи 2:0 пет минути преди края.

Преди двубоя домакините бяха организирали светлинно шоу и демонстрация на местните традиции.

Новото попълнение Даниел Джеймс направи дебют за “червените дяволи” на лявото крило. До него в атаката играят младият Таит Чонг отдясно, Джеси Лингард и Антони Марсиал, който е на върха на атаката. Оле Гунар Солскяер не може да разчита на Ромелу Лукаку, който е с лека травма. Ерик Байи и Виктор Линдельоф също пропускат срещата. Пол Погба, който изяви желание да напусне клуба, е на пейката. Там е и новото попълнение Аарън Уан-Бисака.

"Червените дяволи" започнаха отлично и организираха няколко атаки още в първите минути. Силно начало направи дебютантът Дан Джеймс. Бившият играч на Суонзи проби няколко пъти, но атаките не бяха завършени, като в един от случаите Далот стреля над вратата, а в друг защитник на австралийците успя да избие.

След високото темпо в самото начало, Пърт Глори започна да се справя малко по-добре с устрема на съперника. Ман Юнайтед продължаваше да владее топката в големи периоди, но по-рядко стигаше до вратата на домакините. В 26-ата минута Марсиал получи топката в наказателното поле и стреля, но топката отиде във външната част на мрежата. Малко по-късно Лингард отправи прекрасен удар от дистанция. Вратарят на Пърт се намеси великолепно и изби топката в ъглов удар.

До края на полувремето тимът на Солскяер търсеше пролуки в защитата на съперника, но не намери такива. В 39-ата минута Чонг бе съборен в наказателното поле, но съдията прецени, че няма нарушение и не отсъди дузпа. За второто полувреме Юнайтед излезе с тотално променен отбор, като бяха направени 11 промени. Дебют направи Аарън Уан-Бисака, а Пол Погба също се появи на терена.

“Червените дяволи” започнаха силно и втората част. Погба пробва удар в 47-ата минута, но французинът бе неточен. След това младият Мейсън Грийнууд навлезе в наказателното поле и стреля покрай вратата. След почивката имаше повече идеи в атаката на Ман Юнайтед, като в основата им бяха Мата и Рашфорд, които успяваха да комбинират между сгъстената защита на съперника.

След час игра дойде и първият гол. Топката стигна до Рашфорд в наказателното поле, а английският национал се завъртя и с отличен удар с левия крак прати топката в мрежата. След попадението превъзходството на гостите стана още по-голямо и те редяха атака след атака. Анхел Гомес пробва удар от далечна дистанция, а Грийнууд пропусна отлична възможност да удвои аванса на англичаните. 17-годишният талант бе изведен на прекрасна позиция от Мата, но диагоналният му удар мина покрай дясната греда.

Хуан Мата бе архитект на почти всичко интересно, което Ман Юнайтед създаде след почивката. Десет минути преди края отново испанецът с отлично центриране намери Смолинг. Бранителят стреля с глава над вратата. Солскяер даде шанс за изява на още един млад талант, като Джеймс Гарнър се появи в игра на мястото на Люк Шоу в 83-ата минута. Секунди по-късно Гарнър се разписа за 2:0. 18-годишният англичанин не остави шансове на вратаря на Пърт след силен удар от границата на наказателното поле. Малко преди края и Грийнууд можеше да се разпише, но след изстрела му топката се удари в гредата.

ПЪРТ ГЛОРИ - МАН ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 - Рашфорд (60)
0:2 - Гарнър (85)

Ман Юнайтед: Ромеро, Далот, Туанзебе, Джоунс, Йънг, Перейра, Матич, Чонг, Лингард, Джеймс, Марсиал (второ полувреме - Перейра, Уан-Бисака, Рохо, Смолинг, Шоу (83 - Гарнър), Мактоминей, Погба, Грийнууд, Мата, Гомес, Рашфорд)