Първата победа в efbet Лига замина за Стара Загора (видео)

Първият мач от efbet Лига завърши с радост за Берое, който си тръгна с три точки от визитата си на Ботев (Враца). Играчите на Александър Томаш стигнаха до успех с 3:1 след попадения на Педро Еуженио, Рубен Бригидо и Милен Желев. За домакините пък вкара Мирослав Будинов.

В началото на мача двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо гостите бяха близо до откриване, но Андреас Васев блокира удар на Педро Еуженио от чиста позиция, а след това удар на Валери Домовчийски бе избит от Душан Перниш.

В 12-ата минута Берое поведе в резултата. Александър Василев получи топката отляво и върна към наказателното поле, където Еуженио бе оставен непокрит и с прецизен удар откри.

В 20-ата минута старозагорци можеха да удвоят резултата. След центриране от корнер Иван Бандаловски нацели гредата след удар с глава. Малко по-късно ситуацията се повтори, но този път удар с крак на Бандата срещна страничния стълб.

В 35-ата минута домакините бяха много близо до изравняване. Христо Златински изведе по отличен начин Петър Атанасов сам срещу вратаря, но Перниш излезе предвидливо и блокира удара.

В 69-ата минута преднината на гостите бе удвоена Рубен Бригидо напредна към полето на Ботев и с удар от границата на наказателното поле простреля Красимир Костов. Вратарят на домакините можеше да се намеси значително по-добре в ситуацията.

Осем минути по-късно Ботев върна едно попадение. След изпълнение на ъглов удар резервата Будинов игра с топката и след рикошет кълбото изписа трудна за спасяване парабола, което означаваше 1:2.

В 88-ата минута обаче Берое подпечата успеха си с трето попадение. Хубава комбинация между новото попълнение Зоран Йосипович и Милен Желев изведе последния на чиста позиция и той с техничен удар с левия крак реализира трети гол.

БОТЕВ (ВРАЦА) - БЕРОЕ 1:3