Лампард дебютира с равенство като мениджър на Челси

Франк Лампард не успя да запише победа в първия си мач като мениджър на Челси. Снощи "сините" направиха 1:1 с Бохемианс в първата си контрола от предсезонната подготовка. Миши Батшуай даде преднината на Челси още в осмата минута, но в 89-ата домакините се добраха до изравнително попадение, реализирано от Ерик Молой.

Франк Лампард заложи на схема 4-2-3-1. Интересното е, че Сесар Аспиликуета започна като централен защитник, а в халфовата линия действаха Дани Дринкуотър, Итан Ампаду и Кейси Палмър. Батшуай беше единственият нападател през първите 45 минута, като белгиецът остави добро впечатления с изявите си.

Лампард пусна напълно различен състав за началото на второ полувреме. Тиемуе Бакайоко и Кюрт Зума, които през миналия сезон играха под наем, бяха част от него. Младите Люис Бейкър, Изи Браун и Били Гилмор също получиха шанс за изява.

Бакайоко и Гилмор пропуснаха двете най-добри възможности да удвоят преднината на Челси през втората част. Така се стигна до 89-ата минута, когато Молой изравни резултата.

Следващата проверка на Челси е след два дни. Отборът продължава турнето си в Ирландия, а съперник ще е Сейнт Патрик Атлетик.