Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Левски загуби Ники Михайлов за старта на сезона

Титулярният вратар на Левски Николай Михайлов е аут за старта на сезона, научи Sportal.bg. Стражът е получил контузия на снощната тренировка на "сините", която ще го извади от първите мачове на тима в Лига Европа и Първа лига. Тази сутрин 31-годишният футболист минал ядрено-магнитен резонанс преди представянето на новата фланелка за сезон 2019/2020 година, на което демонстрира вратарския екип за тази кампания пред медиите. Прегледът е показал, че бившият играч на Ливърпул, Твенте, Верона, Мерсин и Омония (Никозия) има разтежение първа степен на връзката на дясното коляно и възпаление на залавното място. Това означава, че Михайлов отпада от сметките на Петър Хубчев за гостуването на Ружомберок в четвъртък, както и за визитата на Дунав (Русе) от първия кръг на първенството. Стражът ще бъде на линия до 10-15 дни, твърдят специалисти. Нищо чудно той да играе на инжекции на 18 юли в реванша със словаците на стадион "Георги Аспарухов", ако това е наложително. По-голяма е вероятността обаче Михайлов-младши да пропусне двата мача със словаците, както и първите две гостувания от Първа лига.
Това обаче ще стане ясно през следващите дни. Със сигурност Михайлов няма да тренира днес и да пътува утре с отбора за Словакия. Така по всяка вероятност дебют от първата минута за "сините" ще направи Милан Миятович, който беше привлечен това лято. Националният вратар на Черна гора игра в две от четирите проверки на лагера в Австрия. Той записа по 90 минути срещу шампионите на Русия и Швейцария - Зенит (0:1) и Йънг Бойс (1:1). Младият Петър Иванов пък ще бъде негова резерва, който не записа нито една минута в контролите.
110 Левски - Етър 1:0
Ники Михайлов пристигна през януари на "Герена", като изигра пълни 90 минути в 16 от 17-те мача на столичани през пролетта, пропускайки единствено гостуването от последния кръг на Берое.
Треньорът на вратарите в Левски Армен Амбарцумян работи сериозни с тримата вратари на подготовката в Австрия, които обаче все още не са в оптимална форма. Контузията на Михайлов пък дава чудесен шанс на 31-годишния черногорец да започне отлично авантюрата си на "Герена", където пристигна с амбицията да се бори за титулярното място под рамката на синята врата.