Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Дузпи определиха последния четвъртфиналист на Купата на Африка

09 юли 2019 | 00:48 - Обновена
  • копирано
  • 1
Отборът на Тунис е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации. Тази вечер “Картагенските орли” стигнаха до успеха над Гана след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата приключи при резултат 1:1, като Таха Кениси даде преднина на тунизийците в 73-ата минута, а автогол на Рами Бедуи възстанови равенството в 91-ата минута и прати мача в продължения. Там не паднаха повече голове и победителят трябваше да бъде определен след 11-метрови удари, като възпитаниците на Ален Жирес показаха по-здрави нерви и спечелиха с 5:4 точни изстрела.

През първото полувреме Гана бе отборът, който доминираше. В 16-ата минута изстрел на Нуху Касим с глава срещна гредата, а след това Андре Аю опита да довкара отблизо, но вратарят спаси.

След това в 40-ата минута мощен удар на Африе Акуа бе спасен от вратаря, а в 42-ата минута Андре Аю вкара красиво попадение с пета, но то не бе зачетено заради засада.

Тунис обаче се съвзе през втората част и започна все повече да притеснява своя съперник. В 70-ата минута се стигна до доста спорно положение. Уахиб Хазри върна за Таха Кениси, който отправи удар и топката се отклони от ръката на защитник, за да мине покрай вратата. Въпреки това съдията не отсъди дузпа за “Картагенските орли”.

Само минута по-късно след един корнер Кениси с глава нацели напречната греда. Нападателят обаче се реваншира в 73-ата минута, когато получи центриране по земя от Уажди Кечрида и засече топката във вратата за 1:0.

До края Гана потърси изравняването и не бе далеч от гола в 79-ата минута, когато за втори път гредата помогна на Тунис след далечен шут на Мубарак Уакасо.

Изравнителното попадение все пак падна в добавеното време на мача и то по доста куриозен начин. Тогава при едно балонно центриране в наказателното поле Рами Бедуи си отбеляза автогол за 1:1 и така прати срещата в продължения.

Там Гана имаше няколко одбри възможности да стигне до победен гол, но те бяха пропуснати от Андре Ядом, Джордан Аю и Овусу Куабена. Тунис също имаше един чудесен шанс след мощен изстрел на Хазри, който бе отразен виртуозно от вратаря.

При дузпите всички изпълнители на Тунис бяха безгрешни от бялата точка. Фаталният пропуск за Гана направи Кейлъб Екубан, който пропусна третата дузпа за своя тим и това бе достатъчно за тунизийците да стигнат до победата. на 1/4-финала "Картагенските орли" ще имат за съперник състава на Мадагаскар.

Овусу Квабена Овусу Квабена8 Наим Слити23 Наим Слити
120' Муез Хасен  Муез Хасенизлиза
Фарук Бен Мустафа  Фарук Бен Мустафавлиза
Абдул Рахман Бабаизлиза Абдул Рахман Баба  116'
Люмор Агбениенувлиза Люмор Агбениену
Самуел Овусуизлиза Самуел Овусу  107'
Овусу Квабенавлиза Овусу Квабена
Касим Нухужълт картон Касим Нуху  90' Таха Ясине Кениси  Таха Ясине Кенисиизлиза
Рами Бедуиавтогол Рами Бедуи  Рами Бедуи  Рами Бедуивлиза
Уакасо Мубаракжълт картон Уакасо Мубарак  87'
Андре Айюизлиза Андре Айю  84'
Асамоа Гианвлиза Асамоа Гиан
82' Youssef M'Sakni  Youssef M'Sakniизлиза
Наим Слити  Наим Слитивлиза
Африе Акуаизлиза Африе Акуа  75'
Caleb Ekubanвлиза Caleb Ekuban
73' Таха Ясине Кениси  Таха Ясине Кенисигол
68' Анис Бадри  Анис Бадриизлиза
Уахби Хазри  Уахби Хазривлиза
49' Youssef M'Sakni  Youssef M'Sakniжълт картон
12' Дилан Брон  Дилан Бронжълт картон

Метаморфозата на Ривер 11 декември 2018
„Край на мача. Ривер е носител на Копа Либертадорес де Америка в един исторически финал. Исторически, защото бе между двата гранда на аржентинския футбол. Исторически заради всичко случило се, та чак до пътуване ...
Свен-Йоран Ериксон: Продължавам да мисля, че ... 17 март 2019
Предаването „Код Спорт“ по ТВ+ излъчи първата от поредицата шведски срещи на Христо Стоичков за ТВ гиганта „Унивижън“. Пред кавалера на „Златната топка“ застана големият Свен-Йоран ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.