Сензацията Гоф преклони глава пред Халеп, Плишкова рухна срещу чехкиня

Бившата №1 в света Симона Халеп сложи край на приказката на 15-годишната Кори Гоф, която имаше фантастично представяне на тазгодишния “Уимбълдън”. Поставената под №7 румънка надигра квалификантката от САЩ с 6:3, 6:3 и се класира за 1/4-финалите на турнира от “Големия шлем” в Лондон. Следващата съперничка на Халеп е китайката Шуай Жан.

Първият сет започна с размяна на пробиви, като тийнейджърката първа взе своето подаване и поведе с 2:1. Халеп обърна четвъртия гейм от 15:40 и изравни за 2:2, а веднага след това направи брейк и не след дълго си извоюва аванс от 4:2. В деветия гейм Халеп реализира нов пробив и с 6:3 взе първата част. Във втория сет Халеп излезе напред с 2:0, Гоф изравни за 2:2, а румънката проби в шестия гейм и малко след това поведе с 5:2. Гоф спаси 2 мачбола в следващото си подаване и принуди съперничката си да сервира за победата при 5:3. С гейм на 15 далеч по-опитната Халеп си свърши работата и за четвърти път в кариерата си ще играе на 1/4-финалите на “Уимбълдън”, като най-доброто й постижение в “Ол Инглънд Клъб” е полуфинал през 2014 година.

От турнира междувременно отпадна поставената под №3 чехкиня Каролина Плишкова. Тя загуби с 6:4, 5:7, 11:13 след 3 часа и 17 минути игра от своята сънародничка и съименничка Каролина Мухова. 22-годишната Мухова е дебютантка на “Уимбълдън” и ето, че ще играе на 1/4-финалите, където ще мери сили с поставената под №8 украинка Елина Свитолина.

В решаващия трети сети Плишкова пропиля куп възможности да пречупи съперничката си. Плишкова водеше с 4:2 и 5:3, но допусна 68-ата в световната ранглиста Мухова да обърне резултата до 6:5. Двете се “захапаха” и влязоха в здрава битка, като при 10:10 по-опитната Плишкова успя да направи пробив и по всичко изглеждаше, че е направила решителната крачка към победата. Последва обаче необясним срив и бившата №1 в света допусна пробив на нула. Нещо повече, сервирайки за оставане в мача при 11:12, Плишкова допусна изоставане от 0:40. Чехкинята спаси първите два мачбола, но при третия топката тупна неспасяемо в полето й, след като закачи горния край на мрежата след ретура на Мухова и двубоят приключи по повече от изненадващ начин.