Черно море разби Дунав в последната си контрола

Черно море завърши с победа подготовката си за новия сезон в Първа професионална лига. В последната си контрола варненският тим надделя над Дунав (Русе) с 4:0. Попаденията отбелязаха Исмаил Иса (23'), Димитриос Хантакиас (25'), Мартин Минчев (58') и Жоржиньо (85').

Черно море можеше да открие резултата в 18-та минута, когато Аристот Ндонгала стреля опасно, но вратарят на гостите Генади Ганев изби топката. В 22-рата минута домакините поведоха в резултата. Аристот Ндонгала проби отдясно по атаката на Черно море и подаде към Исмаил Иса, който от няколко метра вкара за 1:0. Две минути по-късно за домакините се разписа още едно от новите попълнения на отбора. След центриране от корнер отдясно на вратата на Дунав гръцкият защитник на Черно море Димитриос Хантакиас засече топката с глава и удвои преднината на "моряците". В 45-ата минута Родриго Енрике стреля от около 20-тина метра, но вратарят на Дунав Генади Ганев показа класа и успя да избие топката и да предотврати сигурен гол.
В 49-ата минута на мача Дунав можеше да намали изоставането си, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да избие топката след опасен удар на Стефан Христов. В 54-тата минута Черно море бе близо до нов гол. Аристот Ндонгала центрира отдясно, Исмаил Иса засече топката с глава, но за късмет на гостите тя премина на сантиметри над напречната греда. В 58-ата минута Исмаил Иса нахлу в наказателното поле на Дунав отдясно и върна топката към Мартин Минчев, който вкара третия гол за Черно море. В 64-тата минута Аристот Ндонгала центрира отдясно по атаката на домакините, Дани Кики засече топката с глава, но вратарят на Дунав Благой Макенджиев успя да избие . В 73-тата минута вратарят на гостите Благой Макенджиев предотврати сигурен гол, след като изби топката след опасен удар по земя на Жоржиньо. В 85-ата минута именно Жоржиньо получи отличен пас, напредна и с техничен удар по земя оформи крайното 4:0.
Преди срещата официално бе представен отборът на Черно море за новия сезон в Първа професионална лига.
Първият мач от новия сезон на Черно море е на стадион "Тича" следващата неделя, 14 юли, от 21.00 часа, а съперник е тимът на Локомотив (Пловдив). Дунав пък играе в Русе в първия кръг от новото първенство на 15 юли, понеделник, от 20.30 часа срещу Левски.
Снимка: chernomorepfc.bg