Федерер продължава по график в Лондон

Осемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за рекорден 17-и път за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 2 Федерер се наложи над 27-ия в схемата Люка Пуй (Франция) със 7:5, 6:2, 7:6(4) след малко повече от два часа.

Двубоят започна равностойно, като 37-годишният швейцарец трябваше да отрази брейкбол при 5:5, след което направи серия от шест поредни гейма, за да вземе първия сет и да поведе с 4:0 във втория.

В третия сет премина без пробиви, като Федерер пропусна мачбол при 6:5 и подаване на съперника. В последвалия тайбрек, обаче, швейцарецът набързо дръпна с 4:1 точки и до края контролирлаше събитията на корта.

"Беше труден мач, особено в първия сет. Той имаше възможност за пробив при 5:5. Спасих го, а след това реализирах поредни пробиви. Това беше ключовият момент.

Третият сет също беше труден и той имаше няколко шанса. Радвам се, че нещата ми се получиха в тайбрека и стигнах до чиста победа", коментира Федерер, който завърши с 39 печеливши удара и едва 14 непредизвикани грешки.

За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу номер 17 Матео Беретини (Италия), който елиминира в петсетова драма 24-ия поставен Диего Шварцман (Аржентина) с 6:7(5), 7:6(2), 4:6, 7:6(5), 6:3.

Беретини, който отрази три мачбола в края на четвъртия сет, пласира 22 аса в двубоя, който продължи 4:19 часа.