Аржентина бие, Меси страда (видео + галерия)

Отборът на Аржентина спечели бронзовите медали на Копа Америка, след като надви Чили с 2:1 на "Арена Коринтианс". Головете за "гаучосите" отбелязаха Серхио Агуеро (12) и Пауло Дибала (22), а за чилийците точен от дузпа беше Артуро Видал в 59-ата.
Двубоят обаче беше засенчен от ситуация в 37-ата минута, когато звездата и капитан на аржентинците Лионел Меси и Гари Медел от Чили едва не се сбиха край аутлинията и бяха изгонени с червени картони.

Голямата новина в състава на "гаучосите" бе включването на Пауло Дибала за първи път от началото на турнира сред титулярите.

Двубоят започна фантастично за аржентинците, които откриха резултата още в 12-ата минута. Лионел Меси изведе хитро от фаул Серхио Агуеро зад отбраната на Чили, нападателят на Манчестър Сити напредна, успя да преодолее вратаря и на празна врата се разписа с десния крак. Малко по-късно Чили получи нов тежък удар, след като Алексис Санчес принудително напусна игра и беше заменен от Жуниор Фернандес. "Гаучосите" стигнаха до втори гол само десет минути по-късно, като отново до попадението се стигна след светкавично развита атака, започнала от собствената половина. С две подавания Пауло Дибала беше изведен отляво и от малък ъгъл успя да преодолее Ариас.
Така се стигна до най-скандалната ситуация в първото полувреме, когато в 37-ата минута Лионел Меси и Гари Медел едва не стигнаха до саморазправа на терена. Двамата се сбутаха край аутлинията, а след това продължиха да се блъскат. На терена настъпи суматоха. Наложи се хора от двата щаба и лично селекционерът на Аржентина Лионел Скалони да влизат и да успокояват играчите. Червени картони получиха Меси и Медел, а мачът след това доста загрубя. След края на полувремето аржентинците наобиколиха съдията Марио Алберто Диас де Вивар да му искат обяснения.

В 55-ата минута Аржентина беше близо до трети гол, след като Агуеро и Дибала излязоха двама на двама, но чилийски бранител осуети опасността. В следващата минута реферът поиска ВАР, за да гледа ситуация отпреди това, в която Ло Селсо е фаулирал Арангис в наказателното поле и отсъди в крайна сметка дузпа. Зад топката застана Артуро Видал, който намали и върна Чили в мача. Играта се изостри, а селекционерите и на двата отбора започнаха да правят смените си. В 73-ата минута Едуардо Варгас стреля, но топката попадна право в ръцете на Армани.

Двубоят продължи да бъде доста груб като заприлича на мач от Копа Либертадорес. В самия край чилийската скамейка скочи на крака да иска нова намеса на ВАР за игра с ръка в наказателното поле, но реферът на използва видеоарбитража.
В крайна сметка резултатът се запази и така аржентинците взеха утешителната награда на Копа Америка, докато чилийците, победители в последните две издания, си тръгват с празни ръце. Шампионът ще бъде определен в неделя измежду домакина Бразилия и сензацията Перу.

Аржентина - Чили 2:1
1:0 - Агуеро 12
2:0 - Дибала 22
2:1 - Вида. 59-дузпа
Аржентина: Армани, Фойт, Таляфико, Отаменди, Песея, Паредес, Де Паул, Ло Селсо, Агуеро, Дибала, Меси.

Чили: Ариас, Исла, Диас, Медел, Хара, Бусажур, Пулгар, Арангис, Видал, Санчес, Варгас.