ЦСКА-София представи отбора с класика на "Армията" (снимки+видео)

ЦСКА-София надделя с 3:0 над Вихрен (Сандански) в последната контрола на червените преди първия официален мач от Лига Европа срещу черногорския Титоград. Греъм Кери откри резултата (28), Али Соу удвои (53), а Рубен Пинто вкара трети гол седем минути преди края на редовното време.

View this post on Instagram

#team #new #season #presentation #cskasofia

A post shared by CSKA Sofia FC (@cskasofiafc) on Jul 6, 2019 at 10:24am PDT

За Вихрен това бе първа лятна контрола, но ттретодивизионният тим не игра никак зле срещу далеч по-класния си съперник.

Изненадващо първата голова възможност бе за Вихрен, когато в 11-та минута Димитър Калчев стреля опасно по земя от 15 метра, но Черниаускас се хвърли към долния ляв ъгъл и изби в корнер. Червените отговориха с опасна атака в 22-ата минута. Отличен пробив отляво завърши с подаване към Денис Давидов, но малко не достигна на руснака да засече топката в празната врата.

Постепенно ЦСКА-София натисна по-сериозно своя съперник и това даде резултат в 28-ата минута. Червените получиха право да изпълнят фаул на границата на наказателното поле. Греъм Кери центрира остро, Нуно Томаш се извиси във въздуха, но не уцели топката с глава. Действията му обаче заблудиха стража на Вихрен и топката влетя в неговата мрежа за 1:0.

В 36-ата минута добър шут на Стойчо Атанасов профуча покрай дясната греда. Пет минути след това тимът от Сандански осъществи втората си, но отново доста опасна атака. Георгиев проби през центъра и стреля силно с левия крак от границата на наказателното поле, но влезлият в 30-ата минута Бусато изби.

На почивката треньорът на червените Добри Митов извърши 8 промени. Пет минути след началото на втората част Али Соу пропусна да удвои. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря, успя да го преодолее, но след това стреля в аут, а не в празната врата.

В 53-ата минута обаче таранът се реваншира, след като покачи на 2:0, засичайки с десния крак центриране на Петър Занев отляво.

В 72-ата минута играч на Вихрен опита да намери свой съотборник, но вместо това изведе Евандро. Бразилецът напредна и шутира от 17 метра в аут. Десет минути по-късно червените имаха нова възможност за гол. Али Соу получи пас на 15 метра фронтално срещу вратата, но шутира покрай дясната греда. Секунди по-късно Евандро изпусна сам срещу вратаря.

В заключителната част от проверката футболистите на гостите отпаднаха физически и бе въпрос на време да получат ново попадение. То стана факт в 83-ата минута, в която Рубен Пинто оформи крайното 3:0 след точен удар от границата на наказателното поле.

ЦСКА-СОФИЯ - ВИХРЕН 3:0