България срещу Турция на полуфинал на Балканиадата U17 в София

Националите на България под 16 години, които са водени от Мартин Стоев ще се изправят срещу  Турция на полуфинал в Балканиадата, която се провежда в зала "Христо Ботев" в София.

44 България - Гърция U17

До този развой се стигна, след изиграване на последните мачове от груповата фаза, които бяха решаващи за крайното класиране. Младите ни волейболисти спечелиха група А, след победа над Гърция

с 3:1 гейма.

Съперникът остана на второ място.Другата група В от надпреварата бе спечелена от състава на Румъния. Волейболистите на Северната ни съседка надиграха в оспорвана петгеймова битка Турция с 3:2 (25:19, 20:25, 25:20, 14:25, 15:13). С това румънците взеха първото място в своя поток, а турците останаха втори.Така, на 6 юли (събота) в първия полуфинал от турнира, тимът на България излиза срещу Турция от 18:00 часа. Припомняме, че през миналата година двата отбора се срещнаха на финал на Балканиадата в Турция, като нашите спечелиха битката за златото.

Във втория полуфинал от надпреварата Гърция се изправя срещу Румъния, а двубоят е от 20:00 ч.

Преди това ще се играят срещите за разпределение на местата от пето до седмо.