ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

15-годишен вратар дебютира при разгромна победа на Нефтохимик

С 5:1 Нефтохимик надделя над Тунджа (Ямбол), в днешната контролна среща на стадион Българово. Проверката бе петата поред от предсезонната подготовка на „шейховете“. Двубоят започна с ранен гол на Деян Христов в 10-ата минута. Няколко минути по-късно ямболлии успяха да изравнят резултата. До края на полувремето възпитаниците на Диян Петков създадоха доста опасни атаки, които не можаха да завършат, но малко преди почивката Иван Колев вкара второто попадение за Нефтохимик.

Втората част също премина под диктовката на „шейховете“. Иван Цачев бе точен за 3:1, в 67-ма мунита. За 4:1 се разписа Димитър Костадинов, а крайното 5:1 оформи отново Цачев.
Дебют с мъжкия отбор записа 15-годишният вратар Атанас Георгиев. Младият страж застана на мястото на Росен Андонов в 70-та минута и се справи с хладнокръвие с трудните ситуации пред вратата си.
Следващата проверка е утре, срещу тима на Созопол. Началото на двубоя е в 19:30 ч., на стадион Созопол.

Състав: Росен Андонов (70 Атанас Георгиев), Пламен Тенев (46 Цветомир Цонков) Цветан Чахов (46 Иван Цачев), Йолиян Милков (65 Николай Костов), Цветан Филипов (46 Радослав Апостолов), Иван Колев (46 Кристиян Мирославов), Михаил Георгиев (46 Боримир Карамфилов), Галин Димов (65 Димитър Костадинов) , Джунейт Али (65 Мирослав Радев), Деян Христов (65 Живко Петков)