Осминафиналите на Купата на Африка започнаха с голяма изненада (видео)

Един от фаворитите в турнира за Купата на Африка отпадна още на старта на елиминациите. Отборът на Мароко, който записа три победи с по 1:0 в груповата фаза, беше отстранен от приятната изненада Бенин. В редовното време срещата завърши 1:1, а звездата на мароканците Хаким Зиеш пропусна дузпа в 95-ата минута. Още в първото продължения Бенин остана с човек по-малко след червен картон на Халед Аденон, но и това не помогна на Мароко да стигне до победата. При дузпите от бялата точка се провалиха Софиан Буфал и Юсеф Ен Насири, а всички изпълнители за Бенин бяха точни.

Мароканците, водени от най-успешния треньор в състезанието - Ерве Ренар, започнаха по-силно, но направиха няколко пропуска пред вратата на Сатурнин Алагбе. Реферът пусна доста свободна игра и това беше в полза на футболистите на Бенин, които не си поплюваха в единоборствата.
Въпреки че рядко атакуваха, бенинците първи стигнаха до гол. В 53-ата минута Мойс Адилеху остана непокрит след центриране от корнер и прати топката в мрежата. Последва мощен натиск на Мароко. "Лъвовете от Атлас" получиха безценна помощ от противниковия играч Жордан Адеоти, който подари топката на Ен Насири и нападателят на Леганес не сбърка - 1:1.

Всичко можеше да се реши още в добавеното време към редовните 90 минути, но Зиеш пропусна дузпа. Нападателят на Мароко уцели гредата и срещата отиде в проължения.

Те започнаха по-добре за отбора на Ренар, защото в 97-ата минута Халед Аденон получи червен картон. Бенин обаче удържа равенството, а при дузпите всички изпълнители, избрани от селекционера Дюсюйе бяха точни. В същото време резервата Буфал и голмайсторът Ен Насири пропуснаха за Мароко и отборът отпадна.

Бенин достига до 1/4-финалите на Купата на Африка за първи път в историята си и ще срещне победителя от двойката Сенегал - Уганда.

МАРОКО - БЕНИН 1:1, 2:5 след дузпи
0:1 М. Адилеху (53)
1:1 Ю. Ен Насири (76)