Поляк измъчи Новак Джокович

Новак Джокович трябваше доста да се потруди, за да си осигури място на осминафиналите на "Уимбълдън". Световният номер 1 спечели със 7:5, 6:7(5), 6:1, 6:4 срещу поляка Хуберт Хуркач. Сърбинът имаше сериозни проблеми в първите два сета, тъй като съперникът му играеше на много високо ниво. Хуркач обаче не успя да задържи този стандарт във втората част на мача и Джокович започна да доминира, като бе убедителен в третия и четвъртия сет.

За място на четвъртфиналите Новак ще спори с канадския талант Феликс Оже-Олиасим, който отстрани Григор Димитров, или французина Юго Умбер.

Четирикратният шампион и защитаващ титлата си от миналия сезон взе първия сет с единствен пробив в 11-ия гейм, а във втората сърбинът отрази два сетбола на собствен сервис при 5:6, но Хуркач спечели оспорвания тайбрек с две поредни точки в края му. Сърбинът вдигна много нивото в третия сет, в който даде само гейм на съперника, а ранен пробив в четвъртата част се оказа решаващ.

"Хуберт се представи чудесно днес, за което искам да го поздравя. Бореше се, сервираше добре, удряше много чисто топката от основната линия. Беше страхотна битка в първите два сета. Той напълно заслужаваше да спечели втория, защото имаше доста шансове. Хубавото е, че успях да настроя ретура си. В третия сет играх перфектно, а в четвъртия бях достатъчно солиден", заяви Джокович.